17 Nisan
#11855334

Lenovo Bilgisayar PC Sorunu

Üniversitede son sınıf mühendislik öğrencisiyim. Bilen bilir tezler projeler hepsi bir anda yığılır. Bende yeni, güçlü ve tabii ki de öğrencilik hali uygun fiyata PC ararken tavsiye üzerine Lenovo'dan (legion y520-15ıkbn - type 80wk) bilgisayarını 1.5 yıl önce almıştım. 28/01/2019'da yaptığım bir güncellemeden sonra bilgisayar HDD diski sıklıkla görmemeye başladı. Bir an düzeldi derken yine aynı sorun yineleniyor, yedek alıp verileri kurtarmaya çalışırken sürüyle veri kaybettim.


Tek sorun bu derken HDD'den vuruntuya benzer tıkırtılı sesler gelmeye başladı. Üzerine hoparlörden kulak tırmalayıcı cızırtılar geliyor. Kulaklık kullanayım dediğimde ise aynı ses kulaklıktan geliyor.


Teknik destek için Lenovo'nun sitesinde ise beni ara kaydı oluşturmaya çalıştığım her seferde bir sorun oluştu tarzı bir uyarı geliyor. Lenovo yetkililerine sesleniyorum; garantisinin yarısı dolmuşken ve hala 280 günden fazla garantisi olan bir cihazda kısa sürede nasıl bu kadar arıza bir anda çıkar? En kısa sürede oluşan sorunların çözülmesini talep ediyorum.

Can Can 373 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi30 Nisan

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

Ziyaretçi Yorumları