Lenovo Bilgisayar ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Lenovo Bilgisayar Arçelik'ten Aldığım Laptop Bozuk

2.995görüntüleme
Yurdagül
Yurdagül 19 Kasım 2020 20:00

12.11.2020 perşembe günü Kahyaoğlu Arçelik bayiinden almış olduğum sn.: pf1vj3br seri numaralı Lenovo ip3 r3 4g / 128g laptop eve gelip açtığım zaman ekranda ölü piksel ile karşılaştım. (siyah renkte olması gerekirken kırmızı, Mavi renkte olması gerekirken beyaz renkte yanarak hata veriyor) hoparlörde cızırtılı ses geliyor ses sisteminde bir problem var. Ayrıca ekran bazen gidiyor, kararıyor ve tekrar açılması zor oluyor. Ürünün değiştirilmesini talep ediyorum. Ertesi gün 13.11.2020 cuma günü Kahyaoğlu Arçelik bayii ile görüştüm onlar da Lenovo servisine yönlendiriyor. Lenovo teknik servisi arıyorum tekrar Arçelik bayiine yönlendiriyor. Sıfır almış olduğum 2 yıllık garantisi olan laptop nasıl olur da değiştirilemiyor bana verilen cevap "en az 3 bozuk piksel olması gerekiyor" oluyor gerçekten anlamıyorum. Peki bu garantiyi sus diye mi veriyorsunuz o zaman?! Tüketici olarak hakkım olanı istiyorum ben. İnsanın aklıyla dalga geçmeyin.

Lenovo Bilgisayar Logo
Lenovo Bilgisayar24 Kasım 2020 16:39

Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

2 Yorum

Tuncay
Tuncay21 Kasım 2020 00:08
 

Aynı duruma sıfır aldığım Toshiba bilgisayarda ben düştüm. Yani tek nokta piksel hatası. Banada 3 tane aynı renk piksel hatası olması gerekir dediler servisten. Tüketici Hakem Heyetine başvurdum ve haklı bulundum para iadesi aldım.

 1
Yurdagül
Yurdagül24 Kasım 2020 12:34
 

Ben de Tüketici Hakem Heyetine başvuracağım. Böyle saçma bir cevap olamaz zaten. Zaten okul için almıştım sınav haftamda yaşadığıma bak. Bu mağduriyeti acilen gidermeleri gerekiyor.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler