13 Kasım 2015

Lenovo Ayıplı Ürün!

22.05.2015 tarihinde satın almış olduğum Lenovo z5070/i5-4210u/8/1+8/840m-4 59432152 model numaralı bilgisayarımı 12.10.2015 tarihinde Teknosa aracılığıyla yetkili servisine gönderdim.
Onarım süresince gerekli takiplerini zorda olsa yaptığım, lakin tarafımdan hususi olarak gönderemediğim cihazı Teknosa tarafından gönderildiği için onarım ve arıza sürecini takip edemediğimi, müşteri hizmetlerinin ürünün asıl muhatabı olan şahsıma gerekli bilgileri vermediğini zorluk çıkardığını belirtmek isterim. Yasal süre olan 20 iş gününü doldurması sebebiyle de onarımı mümkün olmayan ürünün değişimi veya ücret iadesi şeklinde olacağı bilgisini aldım.

Sadik 196 Okunma

Cevaplar

  • Sadik19 Kasım 2015

    Lenovo marka ürün alarak yapmış olduğum tercihim daha önceki müşterilerin memnuniyeti ne istinaden olduğunu söylemeliyim. Fakat global markaların ülkemizdeki yasal boşluk ve hukuki süreçlerin zafiyetlerini kullanarak müşterilerini mağdur ettiği kanısındayım. Ürünün arıza sonrası karşılaştığım sorunların firmanın insiyatifinde değerlendirilmesini esefle karşıladığımı ve ürettikleri çözümü zarara uğramamak adına mecburen kabul ettiğimi paylaşmam gerektiği kanaatindeyim. Firmanın TR. Stoklarında almış olduğum ürünün olmaması sebebiyle Teknosa firmasının teşhir ürününü mecburen kabul etmek zorunda kaldım. Mağaza mağaza gezerek temiz teşhir ürünü buldum ve kendi çözüm yolumu üretmiş oldum.

  • Sadik16 Kasım 2015

    ... Bana verilen bilgi sonrası yapmış olduğum araştırmada, aynı ürünün bulunduğu Teknosa mağazalarında güncel fiyatının 2599 TL olduğunu gördüm. Meblağ benim aldığım fiyat olan 1999 TL'den hayli fazla olduğu için ücret iadesini kabul edemeyeceğimi ürünün aynısıyla yoksa da muadiliyle değişimini istediğimi ilgili firmalara bildirdim. Fakat stokta olmadığından ücret iadesi yapacaklarını bildirdiler. Aynı özellikteki cihaza neden fazla ödeyeyim şeklindeki itirazıma ısrarla ücret iadesi diretmesiyle karşı karşıyayım. Ben ücret iadesi alarak maddi zarara uğramak istemiyorum. Lenovo ve Teknosa el ele verip beni had safhada mağdur etmiş ve zarara uğratmışlardır. Lenovo ve Teknosa dan şikayetçiyim.

  • Lenovo Bilgisayar Temsilcisi13 Kasım 2015

    Sayın müşterimiz, Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır. Saygılarımızla, Lenovo Türkiye

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön