Lenovo Ayıplı Ürününü Değiştirmiyor. Üstelik 147 TL Tamir Parası İstiyor.

Ömer K. |

30 Ekim 2015 te Bizdeuygun.com aracılığıyla aldığım Lenovo s60 telefonunun ekranının köşesindeki küçük çatlağı birkaç saat sonra fark ettim. Hemen Bizdeuygun.com' u arayıp durumu ilettim ve değişim istedim.

Bu sanal şirket ürünün distribütör garantili ve açılmamış ürün olduğunu söyleyerek topu Lenovo' ya attı. Lenovo müşteri hizmetleri durumun tespit edilmesi için Teleservice'e yönlendirdi. Bir haftalık bekleyişten sonra servis ürünün tamiri için benden 147 TL talep etti. Bana ayıplı ürün göndererek mağdur ettikleri yetmiyormuş gibi usıkılmadan tamir için para da istediler. Ben öğretmenim. Lenovo Türkiye yetkililerinin 5 kuruşuna tenezzül etmem. Fakat insanları saf yerine koyan anlayış.

Etiketler :

Kusurlu-Arızalı Ürün Satışı Ürün Değişim

Şikayeti Takip Edenler

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Ömer K.
  11 Kasım
  01:28

  Lenovo Turkiye cevabında " önceden kırık var ise satıcınızla görüşün " diyerek sorumluluğu Bizdeuygun.com'a atıyor. Kısacası bu iki firmadan en azından birisi haksız; ve kırık telefonu bana gonderdiği için sahtekarlık yapıyor. Lüfen yasal olarak yapabilecegim birseyler varsa bana bildirin. Yoksa kendilerinden kaynaklanan bu durum için her yerde ve her platformda bu iki firmayı sahtekar ilan edeceğim ve konuyu Sanayi Bakanlığına iletecegim.
  Saygilarimla
  ÖMER k.

 • 10 Kasım
  16:45

  Sayın müşterimiz,

  Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi sikayetvar.com platformundan bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Konuyla ilgili müşterimize email yolu ile geri dönüş yapılmıştır. Lenovo’yu seçtiğiniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

  Saygılarımla,
  Lenovo Türkiye

 • Ömer K.
  09 Kasım
  17:33

  Lenovo Türkiye firmasının insanları enayi yerine koyan bu tutumunu kabul etmiyorum. Eğer en kısa zamanda özür dileyip sağlam bir ürün göndermezlerse Lenovo firmasının Çin ve Amerika daki merkezlerine bu durumu şikayet edeceğim. Ayrıca ulaşabildiğim her sanal platformda bu durumu anlatacağım. Saygılarımla...

 • 09 Kasım
  09:48

  Sayın müşterimiz,

  Lenovo ürün ve hizmetleriyle ilgili deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Müşteri danışmanınız, sikayetvar.com platformunda dile getirdiğiniz şikayetinizle ilgili size hizmet vermek üzere telefon veya e-posta yoluyla en kısa süre içerisinde size ulaşacaktır.

  Saygılarımızla,
  Lenovo Türkiye