12 Şubat 2014

LCW Beden Değişiminde Fiyat Farkı Aldı.

LCW'den hediye L beden mont satın aldım. Hediye ettiğim kişiye XL bedenin daha uygun geleceğini gördük. Hediye sahibi LCW Çiğli Kipa şubesine stokta mevcut bilgisi ile gitti. Hediye ürünü XL beden ile değişiminde aynı renk olmadığını belirtip 10 TL fark almışlar. Firmadan bir daha hediye ürün almayı düşünmüyorum.

Veysel 272 Okunma

Cevaplar

  • Veysel17 Şubat 2014

    iyi çalışmalar ilgili firma mail ile cevap vermekten başka bir yaklasım sergilemedi.satış sonrası müşteri hizmetlerinden memnun kalmadığım bir olay yaşadım. syg .

  • Veysel12 Şubat 2014

    iyi çalışmalar , Yukarıda yazılanlar sizin satış taktiğiniz olablir. Hediyeyi alan kişi aynı rengi temin edemediğiniz için alternatif olarak gri rengi zorunlu tercih etmiştir.Hediye bir ürünün ücret iadesi alması zaten söz konusu olamaz. Ayrıca çok satan renkler siyah ,lacivert,gri ve mavidir. Gri renk öyle çok bulunmayan ve az tercih edilen bir üründe değildir.(yeşil,turuncu,fujya,bordo ,beyaz .vs... gibi az tercih edilen bir ürün değildir.Erkeklerin tercih ettiği ve firmanın satış yaptığı ençok ürünlerde siyah, gri,mavi ve lacivert tir.Bunu dışında yukarıda yapılan izah fırsat yaratmak gibi geliyor.Hiçbir firma (otomotiv,elektronik,giyim,spor,vs. ... şu şu renkler 5 TL diğer renkler 10 TL diye bir fiyat uygulaması yapmıyor. Daha doğrusu ben görmedim.Fakat sizin böyle bir uygulamanız olduğunu yeni öğrendim. Bundan sonra da buna göre tercihlerimizi yapacağız. syg .

  • LCW Temsilcisi12 Şubat 2014

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle marka ve ürünlerimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Renk bazında fiyatlandırma uygulamasına geçmemizin iki (2) ana sebebi bulunmaktadır. Bunlardan birincisi; Ürün fiyatının oluşturulması esnasındaki kriterlerdir. Bildiğiniz gibi, ürün fiyatının oluşturulmasında önemli faktörlerden biri de üretilecek adettir. Çok satacağı öngörülen renklerden daha yüksek adette üretim yapılması, kumaşın satın alınması, boyatılması, üretim bandındaki maliyetleri düşüren birer faktördür. Dolayısıyla, daha düşük maliyet oluşturacağından, uygun fiyatlandırma ile satışa sunabilmekteyiz. Ancak, farklı renk tercihi olan müşterilerimiz için daha düşük adette de olsa farklı renklerde ürün üretmekteyiz. Bu durum (üretim adetinin düşük olması) maliyeti olumsuz yönde etkilemektedir. Ürün maliyetindeki farklılıkları (yüksek adette üretilen renkteki ürünlerin, daha düşük fiyata imal edilmesi durumunu) müşterilerimize avantaj olarak sunmak şirketimizin açıklık ve dürüstlük politikası gereğidir. İkinci sebep ise, satışta olan ürünün stok ve satış hızı değerlendirmesidir. Satışa sunulan ürünlerin sezonluk olması sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye' de de indirim, fiyat ayarlaması veya kampanyalar ile ürün satış hızlarını artırıp, sezon sonuna minimum stok bırakmak ve hatta tüm stoku sıfırlamak amaçlanmaktadır. Bazı modellerin bazı renklerinde stok fazlası olması. - ki bu durum; ürünün mağazamıza geç inmesi, ürünün satılacağı ön görülen adetten fazla üretilmesi, müşteri renk terciği,vb. faktörlerden kaynaklanabilmektedir. – Stok/satış hızı kriterine bakıldığında, satış hızı beklenenden yavaş olan renkteki ürünler, depolama maliyeti oluşturmaktadır. Bu ürünlere daha düşük fiyat uygulanarak satış hızları artırılmakta ve depolama maliyetindeki düşüş, müşterilerimize avantaj olarak sunulmaktadır. Farklı konu ve hususlardaki fikirlerinizi, aşağıda paylaşmış olduğumuz iletişim kanallarıyla bize ulaştırabilir, aktarımlarınızın bizi memnun edeceğinden emin olabilirsiniz. Saygı ve sevgilerimizle, LC Waikiki Müşteri İlişkileri Departmanı Bize ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri; Tel : 0212 657 55 55 - 7 Faks : 0212 630 96 08 E-Posta : [email protected] Web : www.lcwaikiki.com Adres : LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Tic. A.Ş. Evren Mah. Gülbahar Cad. No:96 PK: 34212 Güneşli - Bağcılar / İstanbul

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön