21 Nisan 2014

Lazzoni Mobilya Kusurlu Ürün Sattı

Bu firmanın güvencesiyle 1 hafta önce satın almış olduğum nace köşe koltukta yatak fonksiyonu için kullanılan süngerin koltuk süngeri farklı kullanılmış olmasından kaynaklı ve yatmayı bir işkenceye dönüştüren sorun sonrası firmaya iletilmesine rağmen firmadan gelen cevap ise kullanıldıkça öbür süngerin yumuşayıp aynı seviyeye geleceği cevabı oldu ancak kaç yıl üstünde oturduktan sonra yatma yastığının seviyesine gelir soruma ise cevap bulamadım. Ergonomiden uzak ürün yapıp bunda 1 gece uyumadan neden satıyorsunuz?

Veysi 7.556 Okunma

Cevaplar

  • Veysi'nin Teşekkür Mesajı21 Mayıs 2014

    Sayın yetkili arkadaşım şuan itibariyle zaten sizden bir bekletim kalmamıştır sizler büyük firmasınız bir müşterinin şikayetinin önemi yok zaten sizlerde baya adetli satıyormussunuz ürünü bir müşteriyi kaybetmek çok önemli bir durum değildir günümüz ticaret koşullarında dolayısıyla çeşitli yaklaşımlar gösterdiniz ve dayattınız ek maliyetler özel üretimler avukattan müşteriye ihtarname göndermeler vs teşekkürler ben lazzoniyi denedim kendi deneyimimi edindim olay bitti benim için ödemesini de yaptım faturasını da aldım(Bu ürünü alırken ahmet bey e özellikle iletmiştim bu ürünü yaşlı bir konugumuzu ağırlamak için alıyorum ve iade etme imkanımız ve zamanımız yok diye) olay bitmiştir her anlamda söyleyecek sözlerimi tükettim sesimizi duyuran şikayetvar.com a ve sizlere teşekkürler teşekkürler... iyi günler...

  • Lazzoni Mobilya Temsilcisi21 Mayıs 2014

    Merhaba, Müşterimizin şikayeti geçmişte incelenmiş ve aşağıdaki açıklama yapılmış fakat sonuç alınamamıştır. Müşterimizin satın almış olduğu ürün, Lazzoni'nin oldukça yüksek adetlerde sattığı ve bu zamana kadar konfor anlamında 1 adet bile şikayet almadığı bir ürünüdür. Ayrık sırt minderi bulunan tüm yataklı koltuk modellerinde oturum süngeri sırt minderinden daha serttir. Yataklı koltuk modellerinde oturum minderi oturma pozisyonunda üzerine her zaman en fazla ağırlığı aldığı için dayanıklılık odaklı, sırt minderi oturma kalitenizi arttırmak adına konfor odaklı tasarlanır. Sunulan yatak olma özelliği fonksiyonel olması amacı ile konulan ek bir özelliktir, bir koltuktan yatak konforu beklemek bu anlamda doğru değildir. Yataklı koltuklarda kullanılan süngerin yatma özelliği olması, üzerinde gece boyunca uzun süreler büyük ağırlıkların duracak olması sebebi ile sert modelden yapılması gerekir, bu hem ürününüzü uzun seneler deforme olmadan kullanmanızı sağlar hem de süngerlerin tümünde belli bir süre sonra yumuşama olacağı için erken esneme engellenir. Müşterimizin iletmiş olduğu şikayetinde süngerlerin farklı olmasından kaynaklı yatma konusunda konfor eksikliği olduğunu belirtilmiştir. Burada kendilerine sunduğumuz seçenek ve öneriler şu şekildedir; 1- Sünger üzerinde oturulmaya devam ettikçe yumuşama yaşayacak olması sebebi ile bir süre sonra farklılık daha az hissedilmeye başlanacaktır. Oturum minderine binen yük, sırt minderine binen yükten her zaman daha fazla olduğu için her iki tarafta eşit sertlikte sünger kullanılsa bile bir süre sonra oturum süngeri sırt minderinden yumuşak bir hale gelecektir, o sebeple sırt minderinin aynı sertlikte olması bir çözüm değildir. 2- Eşit sertlikte sünger talebinizi devam ettirdiğiniz takdirde sizlere özel, yatak konumundayken kullanabileceğiniz, boş alanı dolduracak şekilde aynı kumaşta, ilgili ölçülerde bir minder üretebiliriz. Bu üretim herhangi bir hata sebebi ile üretilmeyeceğinden sizin özel isteğiniz olarak değerlendirilecek, kar amacı güdülmeden sadece maliyeti yansıtılarak belli bir ücret talep edilecektir. 3- Nuev.com olarak sizlere ulaştırmış olduğumuz ürünleri içinize sinerek kullanmanız bizler için önemli olduğu gibi, beğenmediğiniz takdirde hiçbir ekstra, zaman alan işlem yapılmadan, sizlere rahatsızlık verilmeden geri alınması da bir o kadar önemlidir. O sebeple ürünü beğenmediğiniz takdirde bize mail olarak talebinizi yollamanız yeterli olacaktır, ekibimiz adresinize gelerek gerekli kontrolleri yaptıktan sonra ürünü geri alacak tutar iadesi 1 hafta içerisinde yapılacaktır. Dönüşünüze göre ekibimizin gerekli işlemleri ivedilik ile başlatacaklarını müşterimizin bilmesini isteriz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön