Landirenzo Otogaz Servis Çözemiyor ve Boşa Param Gitti

Barış Barış08 Ağustos 11:20

27 Temmuz 2020 günü saat 12.00 sıralarında Landirenzo Otogaz takılı olan Chevrolet Cruze marka aracımın gaza geçmemesi nedeniyle İstanbul Kartal oto sanayi girişinde bulunan Olgun LPG yetkili servisine aracımı belirtmiş olduğum şikayet nedeniyle servise götürdüm servis aracımı cihaza bağladı ve herhangi bir sorunun bulunmadığını hallettiklerini söylediler ve beni servisten ücret almadan yolladılar fakat yaklaşık 5 km uzaklaştıktan sonra tekrar aracın LPG arızası BİP sesi ötmeye başladı ve araç kendini otogaz'dan çıkarttı.

Bir sonraki gün 28 Temmuz günü saat 11 sıralarında servise tekrar gittim ve aynı sorunun nüksettiğini söyledim . Aracı başka bir servis elemanı cihaza bağlayıp sorunun olmadığını hataları sildiklerini devam edebileceğimi söyleyerek ücret almadan yolladılar . Yaklaşık 1 km sonra araç yine aynı arızayı vermeye başladı. Ben de kızdım aracımı evime park ettim. Sinirimin geçmesinden sonra 30.07.2020 günü saat 13.00 sıralarında Bostancı oto sanayide bulunan yetkili servis Üçel Otogaz'a gittiğimde ise beni karşılayan çalışanlar Landirenzo 'dan anlayan ustanın şu an olmadığını 30 dakika sonra gelmemi söylediler. 

Ben de 30 dakika dükkandan ayrılıp geri geldiğimde beni karşılayan elif hanıma ustanın gelip gelmediğini sorduğumda dalga geçer gibi ustanın bugün gelmeyeceği düğünde olduğunu beyan ettiler. Beni neden 30 dakika beklettiniz diye sorduğumda gideceğimi umarak biraz bekleyin diyerek beni oyalamaya devam ettiler. Daha sonra benim gitmeyeceğimi anlayınca arkamızda LPG'ci var onlara baktıralım diyerek beni arka sokaklarında bulunan Prins LPG servisine yönlendirdiler. Ben de aracımı başka LPG servisine gösteremem şeklinde cevap verince tamam o zaman telefonla halledelim deyip telefonla ustayı arayıp aracı cihaza bağladılar. 

Yaklaşık 1 saat beklemenin ardından usta telefonu açtı ve telefondan çalışana şuraya tıkla şuraya tıkla diyerek aracı kontrol etti ve map değişecek şeklinde bana bilgi verildi. 400 TL fiyatlı map sensörü değiştikten sonra yola çıktığımda yine aynı sorun devam etmekteydi ve bende küplere bindim. Vaktimde olmadığından Balıkesir'e yola çıkmak durumunda kaldım.

Balıkesir'e gelince aracımı oto sanayide bulunan yetkili servis Efe otogaza götürdüm ve yapılan kontrolde bobin arızası var dendi ve 100 TL karşılığında bobin değişti fakat oradan ayrıldığımda hala aynı arıza devam etmekte. Yani 500 TL karşılığında hiçbir hizmet alamadım ve param çöpe gitti ve bozuk olmayan parçaları değiştirdiler. Ben paramı geri istiyorum. En azından benzinde kullanırım.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler