16 Ağustos
#12428006

KW Alfa Keller Williams Gayrimenkul Müşteri Kızıştıran Emlak Şirketi

07.08.2019 tarihinde, KW Alfa Keller Williams şirketinden B** A*** isimli satış danışmanı ile telefon görüşmemiz neticesinde, 23 Nisan Mah. Taşyakan Safir Evleri’nde bulunan A blok Daire * için görüştüm. Kendisi bana 08.08.2019 tarihinde saat 12:30' da evi gösterebileceğini belirtti ve randevulaştık. Ertesi gün randevu saatinde adreste buluştuk. Ben de eşimle adrese gittim. B** A** ve A** B** adreste bizi karşıladılar. B** A*** bize daireyi gösterdi. Yaklaşık 45 dakika pazarlıktan sonra site güvenliğinin önünde B* a** ve A*** B*** ile el sıkışıp daireyi almaya karar verdik. Kendileri de bizden sonra iki kişi daha olduğunu ancak o müşterileri arayarak evi sattıklarını söyleyeceklerini belirttiler.


B*** A** bana banka IBAN numarası gönderdi ve 2000 TL. Kaporta göndermemi istedi. Bende kısa bir süre sonra gönderdim. Ön satış sözleşmesini imzalamak üzere aynı gün saat 18:00 için sözleştik. Aynı gün akşam üzeri Bahadır Aktaş beni arayarak işlerinin uzadığını ve yarın imzalamamızda sakınca olup olmadığını sordu. Ben de sorun olmadığını söyledim ve ertesi gün saat 11:00 için sözleştik.


Ben iş yerimden ertesi gün için izin aldım. Aynı gün akşamı alacağımız evimiz için hem eşim hem kızım ile sayısız hayaller kurduk. Akşam saatlerinde Bahadır Aktaş beni arayarak aynı eve başka bir müşterinin 14.500 TL daha fazla teklif ettiğini söyledi. Bana ödediğim kapora bedeli kadar ceza ödeyerek (yani 4000 TL teklif ederek) evden vazgeçme ihtimalimi sordu. Ben de kesinlikle istemediğimi söyledim. Kendisi de bana “ev sizindir biz 14.500 TL'yi başka yerden de kazanırız” diyerek telefon görüşmemizi sonlandırdık.


Ertesi gün saat 11:15'de B*** A***’in çalıştığı Üçevler'deki ofisine gittim. Beni B*** A*** ve A*** B** karşıladı. Bir odaya geçtik ve konuşmaya başladık. Daha sonra yanımıza takım lideri ve finans sorumlusu olan iki bayan daha katıldı.


Ben, sözleşme imzalayacağımızı ümit ederek gittiğim ofiste, bana bu ev için S** isimli şahsın çok baskı yaptığını söylemeye başladılar. Onların iddialarına göre o müşterinin benden daha önce görme hakkı olduğu gibi saçma sapan mazeretler uydurmaya başladılar.


Ben de kendilerine neden bana randevu saatini o şahıstan önce verdiklerini, neden el sıkıştığımızı, neden kapora istediklerini, vb. sorduğum hiçbir soruma mantıklı cevap alamadım. Anlaşılmıştı ki o şahsın verdiği 14.500 TL. B** A*** ve A** B** için daha cazip gelmişti.

Koray Koray 867 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Koray13 Ağustos

    Yaklaşık 1 saatlik görüşmemiz neticesinde bana hiçbir şekilde yardımcı olmadıkları gibi, beni bu evden vazgeçirmek için her şeyi yaptılar. Zaman zaman A** B** in alaycı tavırları yeterince sinir bozucuydu. Bana aslında ne kadar şeffaf olduklarını ve isteseler ev sahibi evi satmaktan vazgeçti deyip sizi gönderebilirdik gibi ipe sapa gelmez sözler sarfetmeye başladılar. Diğer bayanlar da zaten bir satış sözleşmesi olmadığını ve hiçbir hak iddia edemeyeceğimi söylemeye başladılar. Ancak sözleşmeyi zamanında imzalamayan tarafın ben olmadığımı söylesem de hiçbir faydası olmadı. Tüm konuşmamız süresince ortada yapılan bütün hataların kendilerinden kaynaklandığını kabul etmelerine rağmen bahsi geçen evi göz göre göre benim elimden alıp diğer müşteriye satmaya çalışmaları yeterince onur kırıcıydı. Sonrasında ben ofisten büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü ile ayrıldım. 10 dakika sonra göndermelerini istemediğimi belirttiğim halde gönderdiğim 2000 TL kaporayı bana tekrar göndererek üzüntüme üzüntü katmayı başardılar. Kendimi yeterince kötü hissediyordum. Oradan çıktım ve Bursa Emlak ve Müşavirler Odası na gidip Başkana şikayetimi ilettim. Kendisi de bana çok yakınlık gösterdi ve C** isimli bir bayan ile görüştü. Yaptıklarının ne kadar yanlış olduğunu belirtti. Oradan çıktıktan sonra Bursa Ticaret İl Müdürlüğüne gittim. Aynı şikayeti oraya da ilettim ve bana konuyu anlatan bir dilekçe ve banka dekontları ile kendilerine başvuruda bulunmamı söylediler. Ben de bayram tatilinden sonra geleceğimi belirtip adresten ayrıldım. Bu olay maalesef bana insanların menfaatleri için neler yapabildiklerini ve ne kadar kötü olduklarını bir kez daha gösterdi. Yaklaşık 4-5 gündür küçük kızım devamlı yeni evimizi soruyor ama ben ne anlatacağımı bilemiyorum. Benim ailemin duygularıyla oynayan bu şirket hakkında elimden gelen her şeyi yapacağım. Öncelikle Bursa Ticaret İl Müdürlüğüne dilekçe verip şirket ve adı geçen şahıslar hakkında denetleme başlatacağım. Yapılan inceleme sonucunda şirketin ceza alacağına inancım tamdır. Daha sonra konuyu yargıya taşıyıp haklarında beni diğer müşteriye tercih ettikleri meblağ kadar manevi tazminat davası açacağım. Ve son olarak da bu konuyu yaklaşık 30 yıldır gazetecilik yapan babam vasıtası ile yerel ve ulusal tüm bağlantılarını kullanarak medyaya taşıyacağım. Bunları yapmadaki yegane sebep, hem bu insanların yaptıklarının yanına kar kalmaması, hem de başka insanların duygularıyla oynamamaları gerektiğini öğrenmeleridir. Saygılarımla B** K** o**  0536 566 **

Ziyaretçi Yorumları