12 Kasım 2015

KVK Tamire Gidip Tamirsiz Gelen Telefon!

Garantili Nisan 2015'te aldığım z3 model telefonum ısınmadan dolayı kasanın ön ekranında açılma oldu. Yapıştırıcıdan kaynaklı birde yazılım yükseltme yapmıyordu. Garanti dışı bırakan yazılım var dediler 1230 TL anakart değişim ücreti istediler. Bu yazılımı ben yüklemedim. Yasal işlem yapmam için bu yazılım ne zaman yüklenmiş bilgisine bulunabiliyor mu? Eğer bulunuyorsa ücreti karşılığında alabilir miyim dedim bu bilgi bulunmuyor, Hakem Heyeti isterse veririz dediler.


Kesin bilgi verseler hakem heyetine gideceğim ama güvenilmiyor. Kasamı birleştirip ücreti karşılığında yollayın dedim anakart değişmek istemedim kasa aynı gelir dedi geri yollamışlar yapmadan tutanak tuttum kargo yetkilisiyle...

Eyüp 109 Okunma

Cevaplar

  • Eyüp14 Kasım 2015

    KVK hakkında şikayette bulunan saygı değer mağdur arkadaşlar. Ben sorunumu hakem heyetine ilettim. Sizler de evraklarınızı kaybetmeyin. Yazılı açıklama talep ederseniz vermek zorundalar. Dilekçe yazar bilgi edinme yasası ek 1 formuna göre mecbur dönerler ama bekleme süresi uzun. Hakem heyeti ve tüketici mahkemesi bilir kişi ayarlıyor bağımsız o ilgileniyor. Haklı haklı haksız haksız. Haklılığınızı kanıtlamak için bilgi ve belgeleri saklamalısınız mesela soruna yönelik video çekip saklayın telefonu tamire vermeden. Ben yaptım şimdi bilir kişiye sunacağım o görüntüleri. Söze kanmayın diyeceğim ama muhatap bulamıyorsunuz bu serviste maalesef.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön