13 Şubat 2013

KVK Tamir Sonrası Bozulan Ürün!

Telefonum şarj almadığından bayii aracılığı ile KVK ya gönderildi. Şarj soketi arızası olduğu, kullanıcı hatasından kaynaklandığı belirtilerek garanti dışı 70 tl karşılığında tamiri yapıldı!


Telefonum daha önce mevcut olmayan bir arıza ile (ekranda donma, karışıklık, tamamen gitmesi) tarafıma gönderildiğinden tekrar bilinçli bir müşteri olduğumu da belirten dilekçem ile (kanun ve yönetmelikler hatırlatılarak) tekrar geri gönderildi.


Bugün tamir edildiği gerekçesi ile tarafıma teslim edilen telefonu açtım, değişen bir şey yok. Aynen gönderdiğim gibi iade edilmiş. Teslim almadım Avukatımla görüştüm. KVK yasal süreden zaman kazanıyor.

Çağlayan 89 Okunma

Cevaplar

 • Çağlayan25 Şubat 2013

  24.02.2013 tarihli kvk cihaz sorgulama sistemindeki mesajdır, "Sayın Müşterimiz ; Cihazınızın tamir işlemleri devam etmekte olup, işlemleri tamamlandığında tarafınıza sms veya email yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. " Sürecin başından şimdiye dek yaşadığım ilk olumlu gelişme olduğundan paylaşmak istedim.

 • Çağlayan21 Şubat 2013

  20.02.2012 tarihli kav sitesinden cihaz sorgulamada okuduğum cümleyi aynen buraya naklediyorum. "Sayın Müşterimiz ; Cihazınızın onarım ücretine onay verilmediği için işlem yapılmadan hazır hale getirilerek iade edilmiştir. Saygılarımızla, KVK Teknik Servis Hizmetleri ve Tic. A.Ş. " 1-ürün garanti dışı kabul edilmiştir. ekradaki renk kayması, gitmesi vs. nasıl kullanıcı hatası olabilir? 2-Onarım ücretine onay vermediğim yazılmaktadır. Onay istenmişmidir? Komik olmaya başladı bu serüven. Neden 1600'den fazla şikayet olduğunun açıklaması gibi bir süreç yaşıyorum. ey KVK, tüketici hakem heyetine değil, direkt tüketici mahkemesine gideceğimden haberiniz olsun. Ayrıca sanayi ve ticaret bakanlığının ilgili kurululşuna da garanti ile ilgili yönetmelik ihlalinde bulunduğunuzu da bildireceğimden şüpheniz olmasın.. telefona 1260TL veripte sizin keyfekeder davranışlarınıza seyirci kalacağımızı mı zannediyorsunuz anlayamadım

 • Çağlayan14 Şubat 2013

  Tarafıma ulaşan maildir: "Telefonunuzun işlemleri ‘Mekanik Temassızlık’ giderilerek teslim etmiş olduğunuz bayi kanalına gönderilmiştir. Telefonunuzun arızası devam ediyor ise, arızalarını detaylı bir şekilde belirterek en yakın servisimize incelenmek üzere ulaştırmanızı rica ederiz. Telefonunuzu MNG kargo ile gönderebilir ya da elden müşteri hizmetleri sorumlularımıza teslim edebilirsiniz." Değişen birşey henüz yoktur.

 • KVK Temsilcisi14 Şubat 2013

  Müşterimizin mail adresine geri dönüş yapılmıştır. Müşterilerimiz talep,şikayet ve görüşleri ile ilgili bize www.kvkteknikservis.com/kvk/comm.asp adresinden ulaşabilir. Saygılarımızla, KVK Teknik Servis Hizmetleri ve Tic. A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön