sta-1-hoverYetersiz Çözüm

KVK Garantili Ürün Sorunu!

Burhan Burhan21 Nisan 2019 13:58

Kayın biraderim Media Markt'tan hediye olarak Sony Xperia L1 cep telefonu almış (maalesef), telefon 24 ay garantili. 21. ayda cihaz şarjdayken kendi kedine ekranı yeşil oldu ve kapandı. Açamadım. Hani garantili ya içim rahat gittim Media Markt'a; görevli uğraştı uğraştı açamadı. Basit bir problem vardır hallederler dedi, cihazı KVK'ya gönderdi. Aradan 5 gün geçti, KVK'cı: "beyefendi cihazın 867 TL ödemesi var kabul ediyor musunuz? "

- Dedim "ne ödemesi cihaz garantili değil mi? " - "Eeeeeee"dedi KVK'cı, "garantili ama kulaklık jak girişinde çatlak var, çizikler de mevcut onun için. -"Hayır dedim kabul etmiyorum. "

Cihaz geldi Media Markt aradı gittim, dedim Media'cılara ne olacak şimdi? Abi piyasaya götür daha ucuza yaparlar, dedim garanti? Dediler yapacak bir şey yok. Aldım geldim. Sony'e mesaj attım gelen mesajı anlamadım bile sitenin yarısı İngilizce zaten. Cihaz faturası üzerime olsa Tüketici Mahkemesi'ne gideceğim ama alet hediye, gidemem. Sanırım bunu anlayan üçlü grup (Sony, KVK ve Media Markt) garantiyi kabul etmediler.

İnanın cihaz 21 aylık ama sanki dün alınmış gibi çizik, kırık, çatlak yok. Kulaklık girişi altına çatlak var dedikleri yeri çıplak gözle göremedim, iPhone 6'nın kamerası ile zoom yaparak baktım, belli belirsiz bir çizik misali bir çatlak var. Hem çatlağın cihazın açılmaması ile ne alakası var. Bahane bulacaklar ya al sana bahane. Kulaklık girişine ne sokulur? Kulaklık. Çatlıyor ise demek iyi yapmadınız.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler