16 Nisan 2013 #1746852

KVK Bozuk Tuşa Kullanıcı Hatası Dedi!

KVK garantisiyle aldığım, telefonumun üst kısmındaki tuş kilidi açma tuşu, plastik gibi çabuk deforme olan bir malzemeden yapıldığı için koptu. bana 82 tl borç çıkarttılar. borçlar kanununa göre satılan malın sorumluluğu 2 yıl satıcıya aittir.


Borçlar kanunu md219 a göre kullanım amacı bakımından değerini ve alıcının ondan beklediği faydaları ortadan kaldıran, veya önemli ölçüde azaltan maddi, hukuki yada ekonomik ayıpların bulunmasından sorumludur. satıcı bu ayıpların varlığını bilmese bile sorumludur.


Firmanın bana 82 tl borç çıkartarak bu maddeye aykırı davranmış olduğu savını savunmaktayım.3 iş günü içerisinde hakem heyetine dilekçe vereceğim. örnek yargıtay kararını dilekçeme ekleyeceğim.

Serkan 29 Okunma

Cevaplar

  • Serkan23 Nisan 2013

    Verdiğiniz cevap ne tatmin edici ne de sonuca yönelik.Müşterinizin mail adresine dönüş yapılmıştır Belirtilen tespit sabittir ve garanti dahili işlem yapılması mümkün değildir. İşleme onay vermediğiniz için ürününüz işlem yapılmadan geri gönderilecektir. SİZİ TEBRİK EDİYORUM. Hakem heyetinin bağlayıcı kararına da uymayın.

  • KVK Temsilcisi17 Nisan 2013

    Müşterimizin mail adresine geri dönüş yapılmıştır. Müşterilerimiz talep,şikayet ve görüşleri ile ilgili bize www.kvkteknikservis.com/kvk/comm.asp adresinden ulaşabilir. Saygılarımızla, KVK Teknik Servis Hizmetleri ve Tic. A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön