18 Şubat 2016

KVK Telefonum 20 İş Gününü Geçti Serviste.

Telefonumu 22.01.2016 tarihinde ilgili bayiye teslim ettim. Anakart değişikliği için telefonum bekliyor, hala gelmedi ve kanuni süre olan 20 iş gününü geçmiş durumda, telefonumun ücretinin iadesini istiyorum.

Faruk 117 Okunma

Cevaplar

  • Faruk23 Şubat 2016

    Şirketinizi ayrıca buradan kınamak istiyorum. Müşteri hizmetlerinizle görüşmenin dakikası 3 TL'den ücret alınması sizin adınıza bana göre çok bir ayıptır. çünkü müşteri hizmetlerinize mail attım. Ancak verilen cevapların bazıları ne sorularımı yanıtladı bazıları da halen yanıt bulmadı ve yanıt bekliyorum. Öyleyse siz tüketicilerinizi tamamen 11820 hattı diye tamamen tüketiciyi yanıltmaya yönelik bir düzen oluşturmuşsunuz. Bu ayki faturama tam 60 TL'sizinle yaptığım görüşmeden kaynaklanan ücret yansıdı. Bu şekilde müşteri hizmetleri olan Türkiye'de başka bir bir firma tanımıyorum. Bu da sizin ayıbınızdır...

  • Faruk23 Şubat 2016

    Yönetmeliğin 3.maddesi "Malın tamir süresi, ekli listede ilan edilen azami tamir süresini geçemez. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar. Tüketicinin arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup veya benzeri bir yolla yapması mümkündür. Ancak, uyuşmazlık halinde ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir. "şeklindedir. Bu sebeple müşteri hizmetlerinizin ısrarla bizim kayıt tarihimiz geçerlidir sözleri tamamen yanlıştır.

  • Faruk23 Şubat 2016

    Sayın KVK yetkilileri telefonumu 27.01.2016 tarihinde kayıta almışsınız. Eğer bu tarihi baz alıyorsanız yine yasal süreyi aştınız. Yasal olarak cumartesi günleri iş günü sayılması (14/6/2003 tarihli ve 25138 sayılı resmî Gazete’de yayımlanan Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasına aşağıdaki (k) bendi eklenmiştir. “k) İş Günü: Ulusal, resmî ve dini bayram günleri ile yılbaşı, 1 Mayıs ve pazar günleri dışındaki çalışma günlerini, ”) sebebiyle telefonumun 18.02.2016 tarihinde teslim edilmesi gerekiyor. Ancak telefonum hala servisinizden çıkmamıştır. Ayrıca yönetmelik sizin kayıt tarihinizi değil elimdeki teslim belgesini dikkate alıyor.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön