15 Mayıs 2013

KVK Her Şeye Kullanıcı Hatası Diyor!

Ses kaybı, görüşmenin kesilmesi ve ekran kilitlenmesi şikayetiyle verdiğim cihaz için KVK, "onarım bedeli 350 TL,onaylamazsanız iade edilecektir" mesajıyla hızla döndü.Kullanıcı hatası olamayacak arızalara karşın, garanti süresi ve borcu bitmemiş cihaz için bu değerlendirme ilk değil.

Nokia 97 için de satış sözleşmesine rağmen değişim yapmamak için şikayetlerimle alakasız değerlendirmeleri hatırladığımda iş etiği anlamında güvenimin kalmadığını söyleyeceğim. .

Servis tüketici içindir. Kullanım hatası bile olsa onarılan, küçük bir farkla yenisi ile değiştirilen cihazlar başka Ülke vatandaşlarına mı hak? Lütfen yetki ve sorumluluklarınızı hatırlayın. Firma'ya da ulaşacağım.

Mine 42 Okunma

Cevaplar

  • Mine 24 Haziran 2013

    KVK verdiği cevapta kullanıcı hatası diye tanımladığı kızaktaki temassızlık yüzünden ses kesilmesi, cihazın kapanması, kilitlenmesi gibi bir sürü imalat ya da program hatasını gözden saklıyor. Bu cihazı tercih edecek kullanıcının zeka ve becerisini küçümseyerek, kraldan çok kralcı davranıp teknik sorumlulukla davranmak yerine para kazanmayı ve adına hizmet sunduğu müşterisini korumaya devam ediyor. Büyük ayıp!

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön