06 Mayıs 2013

Kuz Optik Ayıplı Ürüne İade İşlemi Yapmıyor!

16/04/2013 tarihinde eşimle birlikte Ankara ANTARES AVM deki mağazanızdan 082493 fatura No.lu Swiss Military Hanowa (06-7145-04-007 model) saati satın aldık. 02/05/2013 tarihinde sabah saatin çalışmadığını gördük. 03/05/2013 tarihinde saati Antares AVM deki mağazaya geri götürdük ve sorunu anlattık. Mağazada bize yeni diye satılan ürünün aslında eski model ve teşhir ürünü olduğunu anladık.

Firmaya olan güvenimiz sarsıldığı için ürün değişimi isteğimizden vazgeçip ürünü iade etmek istedik. Bu talebimiz kabul edilmeyerek uygun olmayan bir davranışla ürün önümüze konup Tüketici Hakem heyetine başvurun dendi.

Aydın 377 Okunma

Cevaplar

 • Aydın08 Mayıs 2013

  Gerçekleri yazmayacaksanız lütfen cevaplama zahmetine girmeyiniz. Mağazanızda tarafımıza iddia ettiğiniz gibi teknik servise gitmesi gerek denmedi. Doğrudan mağazanızdaki kendi deyimiyle "50 yıllık saat ve pil uzmanı" yaşlıca beyefendiye pil değişimi için verildi. Biz müdahale ederek saate işlem yapılmamasını ve arıza tespitini istedik. Yeni diye satılan bir saatin pilinin 15 günde bitmesi saçma gelmişti bize. Zaten asıl şüphemiz o anda başladı. Benim en ucuz CASIO marka saatim 5 yılı geçti aynı pille. Sizin Yeni model diye sattığınız ürün kaç yıldır teşhirdeydi? iki , üç yıl? Kontrol ettim ürün 2010-2011 katalog ürünüymüş. Eğer daha kısa süredir vitrindeyse siz ürünlerinizi uygun koşullarda saklamıyorsunuz vitrinde yüksek sıcaklık altında ürünün pilini ve belkide diğer mekanizmanın ömrünü azaltıyorsunuz demektir. Belki de eğer kullanıyorsanız yüksek anahtarlama frekansında çalışan lambalarınızın neden olduğu Elektromanyetik girişimler pil ömrünü azaltıyor. Açık olan tek şey bu sorunların ve kusurların kaynağının müşteri olmadığı. Kendi hatalarınızı ve ayıbınızı müşteriye yüklemeyin lütfen. Siz ve üretici firma sattığınız bu ayıplı üründen ve işlemden dolayı müştereken sorumlusunuz. Saygılarımla

 • Kuz Optik ve Saat Temsilcisi08 Mayıs 2013

  Müşterimize; ürünün teknik servise gönderilmesi gerektiği mağazamızda bildirilmiştir. Marka ve model çeşitliliğimizin fazlalığından dolayı ürünler vitrinlerimiz de yer alır. Saatler pilleri takılı ve çalışır olarak Mümessilden gelir. Garanti belgesinde de yazdığı üzere pil değişimi ücrete tabidir. Garanti belgesinde ürünün kullanım bilgileri ile Teknik Servis bilgileri yer almaktadır. Teknik servis tespiti yapılmadan, ürünün iadesi sözkonusu değildir. Firmamız haklı veya haksız olmasına bakılmaksızın her zaman müşterimizin yanında yer alır. Tüketici Hakem heyetine yönlendirmek gibi bir politikamız olması mümkün değildir. Bilginize sunarız.

 • Aydın07 Mayıs 2013

  Firmanızın cevabını gayrı ciddi buluyorum. 1. Tarafıma hiç bir bildirim yapılmamıştır. Benimle hiç bir şekilde irtibata geçilmemiştir. 2. Daha 15 gün önce sattığınız bir ürünün pilinin bittiğini nasıl tespit ettiniz? Ya sorun pilde değil de sattığınız Saatte ise? Bunun tespitine bile yanaşmadınız. Servis te dahi gayrı ciddi bir yaklaşım içerisindesiniz. 3. Sorunun saatin pilinde olduğundan çok eminsiniz. Demekki bize mağazanızda kullandığınız teşhir ürününü yeni diye sattınız. Zaten mağazanızda bunu itiraf etmiştiniz. 4. Sattığınız saatin garanti belgesinde "Pil garanti kapsamı içerisinde değildir" yazıyor. 15 günlük saate garanti dışı bir işlemi garanti kapsamında yapmaya çalışmayı nasıl açıklayacaksınız? Biz pil değişimi istemedik arıza tespiti istedik. 5. Mağazanızdan kutusu gözümüzün önünde açılmak üzere birebir değişim istedik. Stoklarda 3 adet olduğunu belirtmenize rağmen bu isteğimizi de kabul etmediniz. 6. Saatini bırakmadı diyorsunuz. Karşılığında belge alarak bırakmak istedik siz kabul etmediniz. O zaman iade işlemi yapın dedik. İade işlemi yapmıyoruz Saati Hakem heyetine bırakın dediniz. 7. Satış politikamız bu dediniz. Satış politikanızın Tüketici haklarını Koruyan yasanın üzerinde olamayacağını söyledik ve mağazanızdan ayrıldık.Bu arada, Müşteriyi Hakem heyetine yönlendirmek öneri ve şikayetleri titizlikle değerlendirmek anlamına gelmez.

 • Kuz Optik ve Saat Temsilcisi07 Mayıs 2013

  Kuz Optik ve Saat olarak Müşterilerimizin öneri ve şikayetleri titizlikle değerlendirilmektedir. Müşterimize; saatinin pilinin bittiğini ancak Yetkili Servis tarafından değiştirilebileceğini bildirdik. Saatini bırakmadı. Pilin Yetkili servis dışında değiştirilmesi durumunda Saatin Garanti dışı kalacağı kendisine bildirilmiştir. Bilginize sunarız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön