27 Eylül 2018
Yorum Yap
#10955679

Kuveyt Türk'ün Haksız Kazanç Sistemi!

Uzun süredir Kuveyt Türk Bankası'nın kredi kartını kullanıyorum. Kartın şöyle bir özelliği var. 100 TL üzeri alışverişe kendi vade farkı koyup taksitlendiriyor. İnternetten alışveriş yapıyorum ve iade ya da iptal yaptığımda kartıma işlemin vade farklı tutarının yattığını sanıyordum.


Oysa Kuveyt Türk sadece işlem tutarını yatırıp vade farkını iade etmiyormuş. Şimdiye kadar iade ettiğim ürünlerin vade farklarını hesapladığımda çok ciddi bir tutar çıkacağına eminim. Yapılmayan işlemden alınan vade farkı, haksız bir kazanç. Uzun süredir çalıştığım bir banka olduğu halde ilk fırsatta kartımı kapattıracağım.

Gaye Gaye 1.132 Okunma

Cevaplar

  • Gaye08 Kasım 2018

    Yorumumu yazalı neredeyse 2 hafta oldu ve bir daha bana dönüş yapmadılar. Kredi kartımı aldığım günden beri iadeler üzerinden ne kadar gelir sağladıklarını bilmiyorum. Sözde İslami bir banka olmasına rağmen haksız faiz sistemi etkili çalışıyor.

  • Gaye26 Ekim 2018

    Kuveyttürkten aradılar tüm işlemlerimi incelediklerini sadece 4 TLlik bir faiz fazla aldıklarını onu da iade ettiklerini söylediler. Tekrar buraya cevap yazabilmek için kredi kartı ekstremin gelmesini bekledim. Geçen ay 215 TLlik bir işlemim vardı ve benden vade farkıyla 240 TL çekmişlerdi. İşlem komple iptal oldu. Ancak Kuveyt Türk kartıma 215 TL olarak iade yaptı limitte 215 TL olarak açıldı ama ben 24 TL *10 olarak yani 240 TL olarak ödüyorum. Kısmi iadelerimde de, komple iadelerimde de aldıkları vade farkını hiçbir şekilde iade etmiyorlar. Ama iade ettiklerini iddia ediyorlar. Hiç güvenim kalmadı.

  • Kuveyt Türk Temsilcisi28 Eylül 2018

    Sayın Müşterimiz, Tarafımıza iletmiş olduğunuz talebiniz kayıt altına alınmıştır. En kısa süre içerisinde iletişim bilgilerinizden sizinle görüşme sağlanacaktır. Görüş, öneri ve talepleriniz için 444 3 123 numaralı telefondan Müşteri Memnuniyeti Merkezimizle görüşebilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm bankacılık işlemlerinizde, internet ve telefon bankacılığı, şubeleri ve müşteri hizmetleri ile her zaman yanınızdadır.

Ziyaretçi Yorumları

Benzer Şikayetler