20 Şubat 2013

Kuveyt Türk Konut Kredisi Ödeme Günü Değişikliğinde Sorun Yaşıyorum!

Çalışmış olduğum özel şirketteki finansal sıkıntılardan dolayı 30 aydır ödemelerini düzenli yaptığım konut kredisi borcumun, her ayın 3 ü olan ödeme gününü her ayın 17 si olarak değiştirmek istedim (öne çekerek, ileri atarak değil) ancak sanki yeniden yapılandırma istiyormuşum gibi değerlendirilip son derece stresli ve sıkıntılı bir süreç geçirdikten sonra talebim olumsuz karşılandı.


Her insanın başına gelebilecek bir olay ile karşı karşıyayım ve bankam benim bu zor durumda kalmama göz yumdu. Sizden ricam yetkililerin olaya duyarlı bir şekilde yaklaşmalarını sağlamanız.

Mustafa 803 Okunma

Cevaplar

 • Kuveyt Türk Temsilcisi28 Şubat 2013

  Sayın Metin Çetin; Bankamız adına ilettiğiniz talepleriniz bizler için çok değerlidir. Öncelikle, zaman ayırıp bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Kredi ödeme tarih değişikliği konulu talebinizle ilgili sizinle 26.02.2013 tarihinde irtibata geçilerek bankamızın uygulama ve işleyişi konusunda detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Kuveyt Türk Katılım Bankası

 • Mustafa27 Şubat 2013

  Son yazımdan bir kaç gün sonra tekrar arandım. Allah'ın hikmeti ki yine aynı müşteri temsilcisi ile görüştüm. Bana ilk görüşmemde ödeme günü değişikliği yapılamayacağını ve bunun sözleşmede yer aldığını (o an bilgim dahilinde olmadığı için yorum yapamamıştım) belirten yetkili benim kendisine bankanın bana vermiş olduğu sözleşmede böyle bir ifadenin geçmediğini ve bu ifadenin sözleşmedeki yerini belirtmesini istediğimde, bu sefer de "Sözleşmede yer almayabilir bankamızın politikası bu şekilde" diye cevap vermiştir. Yaşamış olduğum bu sıkıntılı süreçte Kuveytürk bankasının göstermiş olduğu bu tutumu siz değerli kullanıcıların dikkatine sunmak istiyorum. Sadece ve sadece kredi ödeme günümü değiştirme gibi (yeniden yapılandırma bile değil-üstelik erken bir tarihe çekerek) basit bir işlem istememe rağmen banka beni bu konuda yalnız bırakmış ve müşteri memnuniyeti adına hiçbir girişimde bulunmamıştır. Saygılarımla.

 • Mustafa22 Şubat 2013

  22.02.2013 saat 11:00 de banka yetkilisi tarafından arandım. Sözleşmede ödeme günü değişikliğinin yapılamayacağının yazdığını ve bu yüzden herhangi bir işlem yapamayacaklarını belirtti. Ancak telefonu kapattıktan sonra sözleşmemi inceledim böyle bir olayın bahsinin geçmediğini gördüm. Bu konu hakkında tekrar aranmak isterim. Yetkilinin kendisine de söylediğim gibi benim ve bir çok vatandaşın bu gibi bankaları (katılım bankası) tercih etme sebebi sadece ve sadece dini hassasiyetlerdir. (yaşadığım bu olaydan sonra yanlış yaptığım kanısı iyice pekişmeye başladı) Diyeceğim odur ki bu talebimi oluşturmadan (yaklaşık 2 ay kadar önce) maaşlarımı geç alıyordum şu an ise işten ayrıldım iş arıyorum. "Banka çaresizliğimden istifade etmek istiyor" artık böyle düşünmeye başladım. Beni ve öyle sanıyorum ki birçok müşterisini yaşamış olduğu sıkıntılarla başbaşa bırakan ve en ufak bir vicdani rahatsızlık duymayan KUVEYT TÜRK katılım bankasına teşekkürlerimi sunuyorum !!!

 • Kuveyt Türk Temsilcisi20 Şubat 2013

  Sayın Müşterimiz; Bankamız adına ilettiğiniz talepleriniz bizler için çok değerlidir. Öncelikle,zaman ayırıp bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Kredi ödeme tarih değişikliği konulu talebinizle ilgili sizinle irtibata geçilerek gerekli işlemler yapılacaktır. Bankamıza göstermiş olduğunuz ilgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Kuveyt Türk Katılım Bankası

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön