02 Mart 2015

Kuveyt Türk Konut Kredisi Dosya Masrafı İadesi!

Kuveyt Türk katılım bankasından konut almak için çektiğim krediden 1300 TL fon kullandırım komisyonu kesildi. Bankaya dilekçe vererek iadesini istedim ancak olumsuz cevap geldi. Tüketici Hakem Heyeti aracılığıyla dava yoluna gittim. Şimdi bu para bana er ya da geç ödenecek. Banka bunu biliyor. İslami normlara göre iş yaptığını iddia eden banka yaklaşık 1 yıldır benim hakkım olan parayı kendi bünyesinde kullanıyor. Bunu başka banka yapsa normal görürüm ama Kuveyt Türk benim paramı benim rızam olmadan alamaz. İsteğim şudur. Hakkım olan paramı bir an önce iade etsin, helalleşelim, dava sürecini de beklemek zorunda kalmayayım. Eğer dava neticesiyle alırsam paramı, hakkımı helal etmeyeceğim.

İbrahim 1.184 Okunma

Cevaplar

  • İbrahim11 Mart 2015

    Şikayetimin üzerinden 1-2 saat geçmeden Kuveyt Türk yetkilileri hemen dönüş yaptılar. Bu kadar kısa sürede dönüş beklemiyordum, takdir ettim. Ancak sorunun çözümü için hiçbir olumlu yanıt alamadım. Kendilerine aynen şöyle söyledim. Şu an konut kredimin dosya masraf iadesi ile ilgili dosyam hakem heyetinde. Sıra geldiğinde dava açılacak. Bu dava açıldığında siz de ben de biliyoruz ki bu para bana iade edilecek. Ortada onlarca mahkeme kararı ve emsaller var. Gelin mahkeme sürecine girmeden zaten hakkım olanı bana verin. Olmaz dediler. Siz imzaladınız bunu biliyordunuz dediler. Dedim ki dosya masrafını vermeyi kabul etmeseydim ne olacaktı? Cevap yok. Bakın dedim, dini hassasiyetlerden dolayı gidip başka bankadan değil Kuveyt katılımdan yararlandım. Eğer bunu siz yapıyorsanız yazıklar olsun. o para benim cebime girecek, eğer mahkeme sonucu alırsam, paramı size helal etmiyorum, eğer bu senin hakkındır der verirseniz helali hoş olsun. Ancak gördüm ki, işin içine para girince faizsiz bankacılık, katılım, yatırım ortaklığı, dini değerler... Hepsi hikaye. Benim için Akbank'tan garantiden hiçbir farkı kalmamıştır Kuveyt türkün. Bunu bana Katılım harici bankalar yapsaydı bu kadar zoruma gitmezdi. Ey Kuveyt Türk. Borcun harcın içinde kıvranan bir müşterinim. Bu kadar darlıkta zaten bana ait olan param için bana bunu yaptın ya, rabbim sendeki paramın her kuruşunu sana haram kılsın inşallah. Sana daha da başka bir şey demem. Allah'ın adaleti ahirette, hukukun adaleti de bir yıla kalmaz yapışacak yakana...

  • Kuveyt Türk Temsilcisi02 Mart 2015

    Tarafımıza iletmiş olduğunuz talebiniz kayıt altına alınmıştır. En kısa süre içerisinde iletişim bilgilerinizden sizinle görüşme sağlanacaktır. Görüş, öneri ve talepleriniz için 444 3 123 numaralı telefondan Müşteri Memnuniyeti Merkezimizle görüşebilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm bankacılık işlemlerinizde, internet ve telefon bankacılığı, şubeleri ve müşteri hizmetleri ile her zaman yanınızdadır.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön