25 Aralık 2018
#11354826

Kuveyt Türk Kart Kopyalanması!

Yaşadığım olay sonrasında gelişen durumu ve Kuveyt Türk'ün müşterisini nasıl rezil ettiğini anlatayım birazcık. Tarih 07.12.2018 cuma, saat 23:27 telefonuma gelen mesajla bilgilendirildim. Hesabımdan 1313.91 TL paranın çekildiği ve bu işlemin tarafımdan gerçekleşmediği kartımın ben de olmasına rağmen bu işlemi gerçekleştirdikleri (kısacası kartımın kopyalanmasıyla paramın koskoca Kuveyt Türk banka hesabından çalınması) sorunsalı. Durum böyle olunca o dakikalar içerisinde müşteri hizmetlerini aradım kartımın kopyalanmış olduğunu söyleyip hemen kartımı iptal ettiler ve en yakın zamanda bankaya dilekçe vermemi söylediler.


İşlem cuma günü gerçekleştiği için pazartesi gününü bekledim ve hemen Kuveyt Türk Fatih şubesine itiraz dilekçemi verdim peşinden de savcılığa suç duyurusunda bulunarak savcılıktan aldığım belgeyi tekrar banka şubeme teslim ettim merak etmemem gerektiğini bu gibi durumlarda para iadesinin yapıldığını ve beni bilgilendireceklerini söylediler. Ayrıca para çekimi önce ortak bir ATM'den hesaba bakılıp kontrol edilmesi sonrasında pos cihazından çekilmiş yani önce hesabımı yoklamış ne kadar para var diye bir ATM'den, hemen sonrasında da çekmeye koyulmuş. Velhasıl 25.12.2018 salı günü bankaya gittim çünkü hiçbir şekilde bilgilendirilmedim gittiğimde işlemime red cevabı gelmiş.


Hem beni bilgilendirmiyor haber vermiyorlar hem de kendi alamadıkları güvenlik önlemleri yüzünden biz müşterileri mağdur ediyorlar. Neymiş kart kopyalanmamış pos cihazından çekilmiş. Ya hu kartım elimde, ATM'lerdeki kameralara bakıp kimin hesabımı önce girip kontrol ettiğini sonra pos cihazından hangi kartla nasıl çektiğini siz göremiyorsanız halledemiyor uğraşmıyor ve buna kılıf olarak da müşteriye red ile geri dönüş yapıp müşteriyi zan altında bırakıp mağdur ediyorsanız kime nasıl güvenelim?


Hem pos cihazından çekildiyse belli ki bunu çeken yine kartı geçirdi çekti ortada ikinci bir kart var (kopyalanan kart) bu olduğu halde neye dayanarak red cevabı geliyor? Kopyalanma işlemi varsa bunun sorumluluğunu kanunlara göre siz almak ve çekilen paranın iadesini yapmalısınız. Hal böyle olunca bankadaki benimle ilgilenen sorumlu da şaşırdı gelen red cevabına ve hatta müşteri memnuniyetine bildiri şikayet bıraktık. Ben bu işin peşini asla bırakmayacağım gerekli bütün yolları izleyeceğim. Müşteri memnuniyetinden de olumsuz cevap alırsam şubeden ve ilgili yetkililerden de şikayetçi olacağım.

Yasemin Yasemin 3.671 Okunma 1
Yorum Yap

Cevaplar

 • Yasemin15 Şubat

  Garanti Bankası'ndan kamera görüntülerini aldım Kuveyt Türk Fatih şubesine teslim ettim tek söyledikleri şey görüntüleri görelim parayı çekenleri paranız tarafınıza hemen teslim edilecekti üç hafta oldu hala görüntüleri inceliyorlar güya şube yetkilileri aradığında yoğunlar inceleyemiyorlarmış bir hafta en geç demişlerdi oysaki. Cidden yaşamadığım rezalet kalmadı sayenizde iki aydır Kuveyt Türk ve yetkilileri. Hemen sonuç ve iade istiyorum aksi takdirde şikayette bulunacağım savcılığa ilgili bütün yetkilileri ve bankayı ve ve yarın ilk işim Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne başvurmak olacak.

 • Yasemin14 Şubat

  Garanti Bankası'ndan kamera görüntülerini aldım Kuveyt Türk Fatih şubesine teslim ettim tek söyledikleri şey görüntüleri görelim parayı çekenleri paranız tarafınıza hemen teslim edilecekti üç hafta oldu hala görüntüleri inceliyorlar güya şube yetkilileri aradığında yoğunlar inceleyemiyorlarmış bir hafta en geç demişlerdi oysaki. Cidden yaşamadığım rezalet kalmadı sayenizde iki aydır Kuveyt Türk ve yetkilileri. Hemen sonuç ve iade istiyorum aksi takdirde şikayette bulunacağım savcılığa ilgili bütün yetkilileri ve bankayı ve ve yarın ilk işim Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne başvurmak olacak.

 • Yasemin28 Aralık 2018

  Günlerdir Kuveyt Türk ün yaşatmadığı rezillik kalmadı bana. Müşteri memnuniyeti işlem şifrenizle yapılmış kart kopyalama yok diye beni zan altında bırakmaya devam etti ( işlem tabii ki şifreyle yapılacak kartı kopyalamış adam şifremi mi girmeyecek ayrıca ben dışarıda on kişiye şifremi bağırsam kartım olmadan ne yapabilirler bu yine sizin hatanız yine sizin güvenlik açığınız bahanelerine bakar mısnız Allah aşkına) yetmezmiş gibi çalınan para sizin bankayı ne ilgilendirir dediler hesabım Kuveyt Türk ten olmasına rağmen, sanki paramı bankalarından değil cebimden çaldılar. Ayrıca bir aydır işlem postan yapılmış para iadesi olamaz atm olsaydı olurdu dediler bir aydır yalan söylüyorlar pos cihazından diye meğersem atmdenmiş onu da yine üzerine düştüm diye zorla ortaya çıkardılar. Tekrar şubeme gittim paranın çekildiği an kafede arkadasımlaydım arkadaşım kafe sahibi ve kafe çalışanları şahittir numaralarını şubeme verdim yetmedi elimde savcılık belgem var bana bu bile paranızın iadesine sebep diyen sorumlular varken her kafadan ayrı ses çıkıyor hiçbirinin hiçbir konuda bilgisi yok ve para iadesi yapmamak için uğraşıyorlar resmen kanıtlar şahitler savcılık belgem her şey ortada ama iade yok. Ayrıca kamera kayıtlarına bakmıyorlar onu da ben yaptım kendilerinin yapması gereken işi bana hallettirdiler para ortak ATM'den çekildiği için (garanti ortak atm sinden çekilmiş) garantiye gittim savcılık belgemi verdim cd olarak görüntüleri verecekler bir hafta içinde. İnanın ömrümden ömür götürdüler senin ne duruma düştüğün zerre umurlarında değil yaptıkları şey araştırmamak peşine düşmemek ve para iadesi yapmamak için her şeyi saklı tutup seni zan altında bırakmak. En başında dediğim gibi bu işin peşini asla bırakamayacağım paramın iadesini derhal istiyorum.

 • Kuveyt Türk Temsilcisi26 Aralık 2018

  Sayın Müşterimiz, Tarafımıza iletmiş olduğunuz talebiniz kayıt altına alınmıştır. En kısa süre içerisinde iletişim bilgilerinizden sizinle görüşme sağlanacaktır. Görüş, öneri ve talepleriniz için 444 3 123 numaralı telefondan Müşteri Memnuniyeti Merkezimizle görüşebilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm bankacılık işlemlerinizde, internet ve telefon bankacılığı, şubeleri ve müşteri hizmetleri ile her zaman yanınızdadır.

Ziyaretçi Yorumları