07 Eylül
#12563805

Kuveyt Türk HGS Mağduriyeti

Mayıs 2019 tarihinde bankanızdan uygun faizli olduğu için 2. El araç kredisi çektim. Bu kredi çekilirken tarafıma faiz oranının uygun olması için biraz da zorla HGS etiketi verildi. Yaşayabileceğim mağduriyetleri önlemek adına HGS ödemelerini kredi kartına bağladım. 20/08/2019 tarihinde otoyol aş. 'ye ait Bursa otoyolu ve Osmangazi Köprüsün'den geçiş yaptım ve gişelerde 136.55 TL HGS etiketimden çekilemedi. Bunun üzerine daha sonra HGS etiketinden çekilmesi üzerine söz konusu tutarı plakama yansıttırdım.


Söz konusu ücretin son ödeme tarihi olan 04/09/2019 tarihinde kontrol ettiğimde henüz tutarın çekilmediğini fark ettim. Son gün çekilebileceği düşüncesi ile ödemeyi gerçekleştirmedim. 05/09/2019 tarihinde ödeme yapmak için otoyol aş'de sorgulama yaptığımda tarafıma 4 kat ceza yansıtıldığını ve borcun 689 TL'ye yükseldiğini gördüm. Bu durum ile ilgili bankanızla iletişime geçtiğimde ödeme emrimin 20 TL olduğu, bu sebeple paranın çekilmediği gibi komik bir cevap verildi. Söz konusu 20 TL HGS'nin içindeki bakiye bittiğinde yüklenecek olan tutarın limitidir.


HGS cihazının kredi kartına bağlatma sebebim böyle durumlarda paranın kredi kartından HGS'ye aktarılması ve sorunsuzca çekilmesidir. Bankanız tarafıma zorla HGS satmadan önce kendi bankam olan İ** B**'ndan HGS kullanmaktaydım ve aynı durum o dönemde de olmuştu ve birkaç gün sonra HGS kredi kartına bağlı olduğu için sorunsuzca köprü ücreti çekilmişti. Eğer ki durumun nasıl işleyeceğini bilmiyorsanız kendilerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Sonuç olarak Mayıs ayında 1.78 oranla "uygun" diye bankanızdan kredi çekerek bankanız müşterisi oldum. Bu ceza oranı ile çekebileceğim en pahalı krediyi çekmiş oldum. Söz konusu problemin bankanız tarafından halledilmez ise otoyol aş tarafından tarafıma yansıtılacak ceza, icra, mahkeme ve avukatlık masrafları için bankanızı sorumlu tutarak gerekli hukuki yollara başvuracağımı bildirir mağduriyetimin giderilmesini rica ederim.

Emre Emre 1.225 Okunma
Yorum Yap

Cevaplar

  • Emre11 Eylül

    Problem banka tarafından çözümlenmedi. Hatalarını kabul etmiyorlar. Artık hakkımızı tüketici hakem heyetinde arayacağız.

  • Kuveyt Türk Temsilcisi09 Eylül

    Değerli Müşterimiz, Tarafımıza iletmiş olduğunuz talebiniz kayıt altına alınmıştır. En kısa süre içerisinde iletişim bilgilerinizden sizinle görüşme sağlanacaktır. Görüş, öneri ve talepleriniz için 444 3 123 numaralı telefondan Müşteri Memnuniyeti Merkezimizle görüşebilirsiniz. Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm bankacılık işlemlerinizde, internet ve telefon bankacılığı, şubeleri ve müşteri hizmetleri ile her zaman yanınızdadır.

Ziyaretçi Yorumları