26 Mart 2013

Kutup Pazarlama Uyumsuz Klavyeyi Geri Almıyor!

Kutup AŞ'nin Ankara Kentpark mağazasından 15 Martta 40ES7000 modeli bir smart tv ve klavye aldım. RMC-QTD1 model klavyeyi mağazadan teslim aldım. TVyi bir kaç gün sonra Samsung servisi getirdi ve montajını yaptı. Ben klavyeyi gösterdim ve kurmalarını istedim ancak klavyenin bu TVye uyumsuz olduğunu geri vermem gerektiğini söyleyerek paketi bile açmadılar.


Klavyeyi aldığım mağazaya götürdüm ancak ordakiler bir yerleri aradı ve ürünü geri alamayacaklarını söylediler. Israrla uyumlu olduğunu iddia ettiler. Merkezlerini aradım onlar da çok kaba bir şekilde tüketici kanunu vs bahsederek almayacaklarını söylediler. KUTUP AŞnin müşteri memnuniyeti bu şekilde: sattıktan sonra bizi ilgilendirmiyor.

Bilal 335 Okunma

Cevaplar

 • Bilal26 Mart 2013

  Tüketici kanunundaki maddesi de budur; İKİNCİ KISIM: TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE AYDINLATILMASI AYIPLI MAL Madde 4 - (Değişik madde: 06/03/2003 - 4822 S.K./4. md.) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

 • Bilal26 Mart 2013

  Sayın yetkili, Samsung tarafından uyumu garanti edilmeyen ürünü istemiyorum ve geri almanızı talep ediyorum. Daha önceki konuşmamızda Samsung tarafından uyumsuz olduğu kabul edilirse geri alacağınızı söylemiştiniz. Ben de size uyumsuz olduğunun Samsung tarafından da kabul edildiğini ispat ediyorum. Lütfen sözünüzde durun ve bu işi daha fazla uzatmayın. Gerekirse tüketici mahkemesine de giderim.

 • Kutup Pazarlama Temsilcisi26 Mart 2013

  Değerli Müşterimiz ; Bilgi edindiğiniz birimde yazan bilgide ürünün çalışmasının garanti olmadığı belirtilmekdedir. Yapılan normal uygulamalarda görülmektedir ki, satın almış bulunduğunuz ürün, hiç bir zorlama yada ekstra uygulama olmadan, diğer ürünleriniz ile uyumlu çalışmaktadır. Ürününüzü, kullanma kılavuzu ve servis yönlendirmeleri dışında nasıl kullanabileceğiniz hususunda bilgi edinmeniz için, sizi alışveriş yaptığınız mağazamıza ürününüz ile beraber davet ediyoruz. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Kutup Pazarlama ve Ticaret AŞ. Müşteri İlişkileri Birimi Kutup A.Ş. Müşteri İlişkileri’ne ulaşmak için; [email protected] adresini kullanabilirsiniz.

 • Bilal26 Mart 2013

  SAyın Yetkili, Samsung'un aşağıdaki linkine girip "bu aksesuar ürünümle çalışacak mı? bölümüne ES7000 yazdığınızda bu ürün uyumlu değildir mesajını resmi olarak göreceksiniz. Israr etmenizin veya zorla uyumlu hale getirmenizin bir anlamı yok. Ben bu ürünü artık istemiyorum. Çünkü resmi olarak uyumlu değil ve uyumu garanti edilmiyor. Ürünü geri almanız ve paramı iade etmenizi istiyorum. http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/tv/tv-accessories/RMC-QTD1AP2/XS?subsubtype=misc

 • Kutup Pazarlama Temsilcisi26 Mart 2013

  Değerli Müşterimiz ; Satın almış olduğunuz ürün kullanımınızda bulunan ürünler ile uyumludur. Ürününüzü, kullanma kılavuzu ve servis yönlendirmeleri dışında nasıl kullanabileceğiniz hususunda bilgi edinmeniz için, sizi alışveriş yaptığınız mağazamıza ürününüz ile beraber davet ediyoruz. Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz. Saygılarımızla, Kutup Pazarlama ve Ticaret AŞ. Müşteri İlişkileri Birimi Kutup A.Ş. Müşteri İlişkileri’ne ulaşmak için; [email protected] adresini kullanabilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön