10 Şubat 2014 #2284528

Kutup Pazarlama İade Problemi Ve İlgisizlik!

02.02.2014 tarihinde aldığımız Bosch rdw1570 şu sebili ile ilgili sıkıntılarım aşağıdadır.


1- ) Ürünün malzeme kalitesini beğenmedik. Kurulum yapılmadı ve ürünü iade etmek istedik ancak ürünün kutusu yok diye iade almıyorlar.


2- ) Bize aracı kargo firmasını arayıp kutusunu istememizi söyleyecek derecede amatör bir yönetim ve satış kanalınız var.


3- ) Ben ürünü Kutup Pazarlama mağazasından aldım ve aracınız, kargo firmanı beni hiç ilgilendirmez. Ben ürünü sizden kutusuna da para ödeyerek aldı isem o kutu benimdir ve bana sormadan kimse o kutuyu alıp gidemez. Kutuyu geri almak benim değil, Kutup Pazarlama firmasının sorumluluğudur, beni 3. bir firma hiç kimse cayma hakkımı kullanmamı engelleyemez. Bu bir yasal haktır.

Emrah 506 Okunma

Cevaplar

  • Emrah14 Şubat 2014

    Yasaları bize çok güzel öğrettiniz teşekkürler. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Md.ve hukukçu arkadaşlardan aldığımız bilgiye göre;ürün teslim alındığında faturasının tarafımıza ibra edilmemesi suç teşkil eder ve cezası vardır diye geri dönüş aldım. 14.02.2014 tarihi itibariyle fatura henüz tarafıma ulaşmamıştır. 2 gün önce mağazaya teslim almaya geldim ancak fatura hala ortada yoktu. Bilginize.

  • Kutup Pazarlama Temsilcisi11 Şubat 2014

    Değerli Müşterimiz ; Sizlerden aldığımız bilgiye göre tarafınıza hediye olarak gelmiş olan bu ürün ile ilgili kontrol sağlayabilmek için fatura bilgilerinize ihtiyaç duymaktayız. Fatura bilgileri tarafınızca beyan edilmediğinden kontrol sağlanamamaktadır. Ancak bahsettiğiniz konu ile ilgili genel olarak bilgilendirme yapmak isteriz. Ürünün kutusunun bulunması halinde ürün değişimini sağlayabileceğiniz şeklinde bir bilgilendirmemiz bulunmamaktadır. Ancak yasal olarak zorunluluk bulunmamasına rağmen, tüketici memnuniyeti çerçevesinde kutusu hiç açılmamış ürünler ile ilgili, satıcı tarafından gerek görülen uygulamaların tüketici tarafından kabulünden sonra değişim yapılabilmektedir. Ürünün sizlere açılarak teslim edilmesinin nedeni, ürünün siz değerli müşterilerimize sağlam ve eksiksiz teslim etmek ve sonradan yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilmesi maksatlıdır. Bu bağlamda Bosch firmasının anlaşmalı olduğu lojistik birimlerinden ürün kutusunun götürülmemesini talep etmek tüketici insiyatifinde gelişen durumlardır. Lojistik ekipleri, sağlam ve eksiksiz teslim ettikleri ürünlerin kutularını, çevre düzeni ve kirlilik olmaması açısından, aynı zamanda tüketicilere yardımcı olma maksadı ile tüketici şahitliğinde atıl olarak götürebilmektedir. Rızanız dışında gelişen bir durum var ise teslim evrağın da yazan numaralar üzerinden irtibata geçerek kutunuzu tekraren talep edebilirsiniz. Kutu ile ilgili taleplerinizi sizin adınıza Bosch un ilgili birimlerine aktarıyor olacağız. Yazınız da bahsetmiş olduğunuz “ Cayma Hakkı “ tarafınıza hediye alınan bu ürün için geçerli değildir. Cayma Hakkı ; “ Kapıdan Satışlar “ ve “ Mesafeli Sözleşmeler “ yönetmeliğine göre yapılan alışverişler için geçerlidir. Tarafınızda bulunan ürün ile ilgili yasal mevzuatlara göre iade yada değişim hakkınız bulunmamaktadır. Bilgilerinize sunar, Mutlu günler dileriz. Saygılarımızla, Kutup Pazarlama ve Ticaret AŞ. Müşteri İlişkileri Birimi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön