16 Şubat 2015

Kutup Pazarlama Buzdolabı Hasarlı Çıktı.

Ankara Panora mağazasından almış olduğum LG marka buzdolabı kolisinden hasarlı çıktı, dolap kullanılamaz durumda, servis hasar raporunu tuttu. Para iadesi için firmayı aradığımda, direk iade alamayız, tüketici mahkemesine gidin gibi bir yaklaşımla karşılaştım. Mahkeme yaklaşık 6 ay sürecek ve bu süre içinde kullanamadığım dolap evimde yer işgal edecek, onlarda paramı iade etmemiş olacak.

Ayıplı mal olmasından dolayı %100 haklı olduğum ve kazanacağım kesin olan bir dava söz konusu ama yine de yaklaşımları sorun çözmek değil başlarından atmak. Kanuni hakkımı kullanıp, ne kadar sürerse sürsün haklı davamdan vazgeçmeyeceğim ve her yerde bu yaklaşımlarını anlatacağım.

Tülin 1.615 Okunma

Cevaplar

  • Tülin13 Nisan 2015

    Tüketici il hakem heyetine başvurduktan sonra, hasarlı buzdolabı Kutup a. ş tarafından (3 hafta kadar önce) iade alındı. Keşke; kanuni hakkım olan ve en başta yapmaları gerekeni, bu kadar zorluk çıkarmadan yapsalardı da, burada paylaştığım sorunumu firmaya teşekkür ederek bitirebilseydim.

  • Tülin23 Şubat 2015

    Yaşadığım sıkıntıdan sonra bayiniz ve merkezinizin yaklaşım tarzı o kadar yanlıştı ki, ben sorunu buraya yazdıktan sonra ilgileniyormuş gibi görünmenizin hiçbir anlamı yok. Bu saatten sonra firmanızla iade dışında herhangi bir iletişimde olmayı istemiyorum. ''Biz üzerimize düşeni yapıyoruz'' algısı oluşturmaya çalışıyorsunuz ama ayıplı malda yasal hakkım sadece değişim değil ve hangi hangi hakkımı kullanacağıma siz karar veremezsiniz. Tüketici kanununa göre ayıplı maldan doğan sorumlulukta der ki... ''Satıcı, tercih ve talep ettiğiniz seçeneği yerine getirmekle yükümlüdür'' Satın aldığınız malın ayıplı olduğunun anlaşılması halinde; malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içinde satıcıya başvurarak -Değiştirilmesi, -Ödediğiniz bedelin iade edilmesi ****-Ayıbın neden olduğu değer kaybının bedelden indirilmesi, -Ücretsiz olarak onarılması, -Tazminat hakkı, haklarından istediğiniz birini talep edebilirsiniz.

  • Kutup Pazarlama Temsilcisi16 Şubat 2015

    Değerli Tüketicimiz ; Buzdolabınız ilgili firma teknik servisi tarafından düzenlenen rapora istinaden hızlı şekilde değişime alınmış ve değişim işlemi tarafınızdan durdurulmuştur. Onay vermeniz halinde buzdolabınız tekrardan değişim işlemine alınacak olup en geç 24 saat içinde tarafınıza yeni ürünün teslimatı yapılacaktır. Bilgilerinize sunar, mutlu günler dileriz. Saygılarımızla, Kutup Pazarlama ve Ticaret AŞ. Satış Sonrası Hizmetler Müdürlüğü Bize ulaşmak için; Tel: 0312 256 48 78 /pbx yada [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön