10 Eylül 2013

Kusurlu Ürün İadesi İçin Netvarium.com İle İletişime Dahi Geçemiyorum!

Netvarium.com' dan aldığım, 1751156 Delicanora isimli ayakkabı kullandığımda 2-3 saatte dikiş yerinden yırtılmış olduğunu fark ettim. İncelediğimde dikiş derinin bitimine çok yakın 1-2 mm kala atılmış, yani yırtılması olası. Kusurlu ürün ve mağdurum.

Telafi için mail atmaya çalıştım bu sitede hata veriyor, sürekli mesaj yaz yada güvenlik kodunu gir diyor. Telefon ile ulaşamıyorum, garipsedim.

İnternetten Netvarium.com'u araştırdım bir yığın benzer şikayetler var. Ortada kusurlu ürün satışı var ve bunu kendilerine aktarmama dahi izin vermiyorlar. Ki artık korktum netteki yorumlardan ürünü geri gönderenlere ne para iadesi yapılmış ne de herhangi bir bilgi verilmiş. Ne yapmalı?Tüketici derneğine başvurup dava mı açmalı?

Ahsen 59 Okunma

Cevaplar

  • Ahsen24 Ekim 2013

    merhaba. görüldüğü üzere olayın üzerinden 1aydan fazla zaman geçti. sorunlu ürünleri kargo ile geri gönderdim. fakat halen para iadem yapılmadı. herhangi bir geri dönüş ve bilgilendirme olmadı. kargo şirketinden teyit ettim ürünü kimin aldığı dahi belli. bu ilk siparişimin hemen ertesinde 2.bir siparişim vardı ona ise 5 üründen 3 ü gönderildi ve benden 5 ürün parası alındı. güya telefon ile aranmış ve bilgi verilmek istenmiş fakat bu doğru değil, mail atmışlar ulaşamayıp, gönderilemeyen ürünlerin para iadesi yapılacağı söylenmiş. fakat onun da iadesi yok. bu ne kayıtsızlık ki hala da yeni ürün-kampanya bilgi mailleri atıp duruyor firma.bekleyeceğim süreyi fazlası ile doldurdum. tüketici mahkemesine başvurmak en stressiz yol görünüyor. üstelik tutar belli bir limitin altında olduğu için daha hızlı sonuçlanıyormuş. dikkate alınmayan her tüketici direkt bu yola başvurmalı ki belki yeni tüketicilere aynı muamele uygulanmaz..

  • Ahsen27 Eylül 2013

    firma maillerime cevap vermedi. fakat buraya şikayet bildirdikten sonraki gün telefon ile dönüş yaptı. kusurlu ürünleri geri göndermemi istediler. sonrasındaki 7 gün içerisinde para iademin yapılacağı söylendi. ben 13 eylül de kargoya verdim. 17 eylül de sabri öner tarafından teslim alınmış. üzerinden 10 gün geçti fakat bana konu ile ilgili herhangi bir dönüş yapılmadı. akıbet nedir bilmiyorum. bekledim. son 2 gün içerisinde birkaç kez aradım ama otomatik bant kaydı konuşuyor, geri dönüleceği söyleniyor. banka hesabımı kontrol ettim ama iade falan henüz yapılmamış. işlemin durumu ne, iade ne zaman olacak belirsizce bekliyorum. firma basit bir mail dahi atabilirdi. şu zaman iadeniz olacak gibi.. aynı firmadan yığınla yeni mailler geliyor satış yapmak için ama satış sonrası takip sıfır. asla bir daha bu siteden alışveriş yapmayacağım. 2.bir alışverişimde de benzer sıkıntı oldu. 5 üründen 2 ürün gönderilmedi. ellerinde olmadığı ve para iadesi yapacaklarını açıklayan bir mail atmışlar 18 eylül de ama onun para iadeside yapılmadı. mailde ayrıca bana telefondan ulaşamadıklarını yazmışlar, oysa telefonum hep açık. keyifle alışveriş yapıp, aldığım ürünün tadını çıkartmaktansa stres sıkıntı yaşayıp duruyorum.bilgilerinize

  • Netvarium.com Temsilcisi20 Eylül 2013

    ''Değerli Üyemiz; Müşteri hizmetlerimiz tarafınıza dönüş yapacaktır. İyi günler dileriz.''

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön