Toplam çözüm sayısı
..
Kron Bisiklet ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Murat'ın şikayet sonucundan memnuniyeti

tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız tam yıldız

  • profile
1 Destekçi
  3 Yorum

Yeni karşılaştırma

ile

Kron Bisiklet Fd 2100 Katlanır Gidon Menteşe Piminin Çıkıp Düşmeye Sebebiyeti

979görüntüleme
Murat
Murat 16 Eylül 13:41
Çözüldü Çözüldü
Murat'ın Teşekkür Mesajı
“Orhun bey'e kısa sürede dönüş sağlayıp yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. Kron firmasının bu şekilde sorumlu davranması gayet hoş. Sadece kendilerinden ricam bu şekilde sorunlu olan parçalara sahip bisikletleri satın almış olanlara ulaşıp başka insanların da yaralanmasını engellemek adına parçanın güncellenmiş hali ile değişimlerini sağlamak.”
Kron Bisiklet Fd 2100 Katlanır Gidon Menteşe Piminin Çıkıp Düşmeye Sebebiyeti
Kron Bisiklet Fd 2100 Katlanır Gidon Menteşe Piminin Çıkıp Düşmeye Sebebiyeti
Kron Bisiklet Fd 2100 Katlanır Gidon Menteşe Piminin Çıkıp Düşmeye Sebebiyeti
+3

Kullanmakta olduğumuz Kron fd 2100 katlanır bisiklet ile eşim seyahat ederken, gidon katlanma noktasından kendiliğinden katlanarak düşmüş ve yaralanmaya sebep olmuştur. Yaptığım ufak çaplı inceleme de fark ettim ki, katlanır gidon menteşesine dümdüz bir PİM konulmuş, bu pimi sabitleyen ise başsız ufak bir allen vida. Sanıyoruz ki yolda ki titreşimden ötürü bir şekilde gevşeyip yerinden çıkmış ve gidon katlanma mekanizması boşa çıkıp açılmış.

Bu kaza nedeniyle eşimin diz kapakları, baldırı, avuç içleri ve katlanan gidon mekanizmasının düşerken göğsüne isabet etmesi nedeniyle morluk ve şişlikler meydana gelmiştir. Ayrıca düşme kaynakları bisiklette kozmetik kusurlarda meydana gelmiştir. En fenası ise yaşadığı bu kazadan ötürü kendisi bisikletten soğumuş ve binmeye korkar hale gelmiştir. Yaşanan bu mağduriyetin acilen giderilmesini rica ediyorum. Ekonomik koşulların her geçen gün zorlaştığı şu dönemde "bilinen" diye bildiğimiz bir markanın uygun olsun diye baz modellerinden birini aldık ancak bu kadar kalitesiz malzemenin ve akıl almaz mantıkla kritik sayılan parçaların bu kadar çağ dışı bir mühendislikle tasarlanması gerçekten üzücü.

Ahkam kesen herhangi bir vatandaş değilim elektro-mekanik teknikeriyim. Firma ismi sansürlendiğinden yazamıyorum ancak dünya çapında tanınan bir Alman firmasında çalışıyorum. Bunları, hareketli mekanik parçaların dinamiklerine hakim olarak biri olarak yazıyorum. Yukarıda da belirtmiş olduğum üzere yaşanan bu mağduriyetin acilen giderilmesini rica ediyorum.

Kron Bisiklet Logo
Kron Bisiklet16 Eylül 16:27

Değerli Müşterimiz, Öncelikle bizi tercih etmiş olduğunuz için teşekkür ederiz.Şikayetiniz ile ilgili satış sonrası destek departmanımız sizinle iletişime geçecektir. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında her türlü bilgi, öneri, görüş ve çözüm taleplerinizi [email protected] mail adresimizden veya 444 68 10 numaralı çağrı merkezimizden iletebilirsiniz. Saygılarımızla, Kron Bisiklet Satış Sonrası Destek Departmanı

Murat
Murat16 Eylül 16:42

Kron Firması Garanti departmanından problemimize şikayeti yazmamın ardından 2-3 saat gibi kısa sürede ulaşan ve mağduriyetimizi gidermek adına hatalı olan ve kaza esnasında hasar gören parçaların yenisini tedarik edip tarafımıza kargolayacak olan Orhun bey'e teşekkür ediyorum. Parçalar elimize ulaştığı an şikayetimiz kalkacaktır. Teşekkürler.

Murat
Murat16 Eylül 16:44

Orhun bey'e kısa sürede dönüş sağlayıp yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum. Kron firmasının bu şekilde sorumlu davranması gayet hoş. Sadece kendilerinden ricam bu şekilde sorunlu olan parçalara sahip bisikletleri satın almış olanlara ulaşıp başka insanların da yaralanmasını engellemek adına parçanın güncellenmiş hali ile değişimlerini sağlamak.

  • profile
1 Destekçi
  3 Yorum

3 Yorum

Mehmet
Mehmet16 Ekim 02:11
 

Merhaba Murat Bey, Sorununuz nasıl çözüldü acaba. Çözümden memnun kaldınız mı. Bugün sabah işe giderken aynı olay başıma geldi. O dümdüz ufacık bir vidayla tutturulmuş PİM, sizinde dediğiniz gibi sarsıntıdan vidanın gevşemesiyle olduğunu tahmin ettiğim şeklide yerinden çıkmasıyla gidon birden katlandı bende yere çakıldım. Allah'tan hızlı değildim. Dizlerimde yaralar oluştu. Benzin istasyonunun önünden geçiyordum. Güvenlik kamerası kayıtları bile vardır incelense. Biraz daha hızlı olsaydım Allah korusun kötü yaralanmalar olabilirdi. Elden gidonun birden çıkması bir bisikletçinin başına gelebilecek en kötü senaryolardan biridir herhalde. Bisikletin yönetiminin sağlandığı gidonun güvenliği neden bu kadar zayıf tutulmuş anlaşılmaz bir durum. Ben de benzer bir şikayet oluşturacağım.

Mehmet
Mehmet16 Ekim 02:12
 

Benim kullandığım model fd2000

Murat
Murat16 Ekim 12:16
 

Mehmet bey merhaba, Buradan oluşturduğum şikayet üzerine garanti bölümünden Orhun bey iletişime geçip sorgu suale mahal vermeden hemen adres bilgilerimi alıp hatalı pimi iyileştirilmiş vida kanallı PİM ile değiştirip. PİM yüzünden oluşan kazada zarar gören parçalarında yenisini gönderip evime en yakın Kron servisinde değişimini sağlattı. Şikayetinizi buradan paylaşırsanız hemen ulaşacaklardır. Şikayeti yazışımın 3 saat ardından ulaştılar. Garanti ve destek konusunda Kron gerçekten saygımı kazandı. Dilerim daha büyük kazalar yaşanmadan bu model bisikletleri satın alan kişilere ulaşıp yeni pimleri teslim etmeleri.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Yeni karşılaştırma

ile