Kredi ve Yurtlar Kurumu ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Hülya sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  3 Yorum

KYK Öğrenim Kredisi Erteleme

8.204
Hülya
Hülya 25 Aralık 2022 13:47
KYK Öğrenim Kredisi Erteleme

KYK kredi geri ödemem Temmuz 2022 de ödeme başlıyor ama çalışamadığım için ödeme erteleme başvurusu yapmak istiyorum e-devlet üzerinden ama yapamıyorum. "Yapılan teknik bir hizmet sebebiyle hizmet verilememektedir"3 aydır bu şekilde yazıyor ekranda ödemediğim her gün faiz ekleniyor üstüne vergi dairesini arıyorum telefona bağlanamıyorum beklerken hat düşüyor. Ya faiz eklemeyi durdurun ya da sistemi düzeltin erteleme başvurusu yapabilelim. Sorunun çözülmesini istiyorum

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  3 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
7.077
12 Ocak

Kredi Ve Yurtlar Kurumu Öğrenim Kredisi Faizlerinin Silinmesi Yalanı

KYK 'dan 5500 TL öğrenim kredisi almıştım Sayin Erdogan faizleri sileceğiz anapara ödenecek dedi. Bende ne zaman silerler acaba diye beklerken hesabıma bloke koymuşlar. Borcumu ödeyeyim diyorum 13880 TL borç çıkardılar ve sadece 220 TL cik silmişler. Tamamını tek seferde ödeyeceksin yoksa haciz geli...

  • profile
1 Destekçi
profile
41
3 hafta önce

KYK Öğrenim Kredim Yatmadı

Merhaba, KYK öğrenim kredi bursum 06.04.2023 ve 06.05.2023 tarihlerinde yatmadı. Yardımcı olabilir misiniz lütfen? İki aydır öğrenim kredisi alamıyorum. Acil olarak paraya ihtiyacım var. İlk ay yatmadığı zaman sebebini anlayamamıştım ama ikinci ay da yatmayınca ne yapacağımı bilemedim.

profile
37
3 hafta önce

KYK Bursum Krediye Döndü

Yatay geçiş yaptım ve bir ay önce bursum kesildi. Nakil yapmam gerekiyormuş ama bilmiyordum. Az önce nakil yaptım, fakat Bursa'ya ihtiyacım olduğu halde E-devlette kredi olarak gözükmeye başladı ve 6 aylık aldığım burslar öğrenim kredisi olarak gözüküyor. Bu durumun düzeltilmesini rica ediyorum.

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

3 Yorum

Mert
Mert
 

Aynı dertten bende muzdaribim sistemde 31/07/2022 başlamış gözüküyor ama kredi geri ödemem erteleme başvurusu ne hikmetse sistem açık değil ama maşallah faiz işlenmesi sistemi çok güzel çalışıyor.

Hülya
Hülya
 

Evet ödemediğim her ay faiz ekleniyor. Silinen 6 bin tl para faizle tekrar ekleniyor.

Bahar
Bahar
 

Erteleme bile yapsan cevap hemen gelmiyor o ara faiz de bir güzel giriyor kardeşim