Kredi ve Yurtlar Kurumu Yanlış Borç Hesaplanması

Duygu Duygu04 Eylül 19:30

2015 tarihinde kredi almaya başladım. 2018 ağustosta krediyi iptal ettirdim. Okulu uzatmadım, aktif olarak öğrenciyim, tıp fak 6. Sınıf. Harç ödemem yok. Elime krediyle geçen toplam miktar 13.660 TL. Borcumu mezun olmadan ödemek için dilekçe verdim borcum bugün hesaplandı. Benden istenen miktar 24.000 TL. Benimle aynı anda kredi alan ve bu ay mezun olan arkadaşlarım 21.000 TL almışlar ve borçları 27.000 olarak hesaplanmış. Yani 13bine 11bin faiz ancak 21bine 6 bin faiz nasıl olabilir? Bu nasıl olabiliyor? Kykyı aradığımda hata olmadığı söyleniyor ancak mantıklı açıklama yapılmıyor. İki arkadaşımın da e devlet görüntüsü mevcut, bana mantıklı bir dönüş yapılmasını talep ediyorum.

Cevaplar

profile-icon Duygu 3 hafta önce

6 kez CİMER'e yazdım, bir defa KYK genel müdürlüğüne dilekçe yolladım. Borcumun tekrar hesaplanmasını talep ettim ve borcumun hesaplanma şeklini, yıl yıl yi-ÜFE oranını ayrıntılı bir şekilde gösteren belge istedim. 7 kez hesaplanma şeklini öğrenmek istememe rağmen 7sinde de bana sadece yi-ÜFE oranına göre hesaplanıyor şeklinde dönüş yapıldı. Hiçbir şekilde rakamlar söylenmedi. Benim şikayetime yetersiz yanıt verildi her seferinde. Ben pes ettim artık. Borcu olanlara Allah yardım etsin.

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Kübra 3 hafta önce  

  İtiraz dilekçesi için bir şablon kullandınız mı?

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Duygu 3 hafta önce  

  Hayır, kullanmadım.

 • profile-icon Filiz 1 ay önce  

  Benimde 9400 aldığım kredi borcu 15700 görünüyor niye böyle hiç anlamıyorum. Arkadaşlarım aldığı kadarını ödüyorlar. Böyle olacağını bilsem en başta almazdım

 • profile-icon Caner 18 Eylül 01:54  

  Herhangi bir gelişme var mı? Varsa bilgilendirebilir misiniz? Benimde çektiğim ücret 15540 olmasına rağmen 24655 TL geri ödeme bekliyorlar.

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Duygu 18 Eylül 02:12  

  Herhangi bir dönüş yapılmadı maalesef. CİMER'e yazdım ve kykya dilekçe gönderdim. Herhangi bir hata olmadığı söylendi şimdilik, beklemedeyim.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler