Toplam çözüm sayısı
..
Kredi ve Yurtlar Kurumu ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  10 Yorum

Kredi ve Yurtlar Kurumu Kredim 2021 Ocak Ayında Yatmadı!

3.146görüntüleme
Gamze
Gamze 18 Ocak 13:15

Her ayın 8 'ine yatan kredim 2021 ocak ayında yatmadı. Daha önce başka bir bölümden kaydımı sildirip şu an farklı bir bölüm okuduğum için e devletten burs/kredi nakil başvurusu yapmam gerektiğini öğrendim, aynı gün (08.01) hemen başvurumu yaptım. 14.01 de e devletten talebimin onaylandığını ancak kredimin hala yatmamış olduğunu görünce KYK çağrı merkezini aradım. Kredimin ne zaman yatacağını sordum Benden birkaç bilgi aldı. Güzel haber şubattan itibaren kredimin yatmaya devam edeceğini söyledi ancak bu Ocak ayının yatıp yatmayacağı belli değilmiş bunu yeni bölüme kayıt yaptırdığım zaman yapmam gerektiğini, yatmaması dahilinde toplam geri ödemeden ocak ayının ücretinin dahil edilmeyeceğini söyledi. Sizleri büyük bir kafa karışıklarından kurtardığım için teşekkürlerinizi şimdiden duyuyorum :) Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  10 Yorum

10 Yorum

İbrahim
İbrahim18 Ocak 17:58
 

Benimde aynı şekilde, bende uatay geçiş yaptım ve kesildi bursum. Acaba hesaba yatırılacak para eski kartımıza mı yeni kart mı almamız gerekiyor? Çünkü yurt dışından Türkiye'ye geldim

 1
Gamze
Gamze22 Ocak 16:32
 

Yurt dışından geçiş için farklı bir durum söz konusu olabilir bunun için KYK çağrı merkezinden bilgi almalısın.

Gizem
Gizem19 Ocak 01:15
 

Merhaba geçtiğiniz bölüm lisanstan lisans mıydı yoksa lisanstan ön lisans mıydı

Uğurcan
Uğurcan19 Ocak 01:47
 

Bildiğim kadarıyla her ikisinde de oluyor. Ben üniversite değiştirdim ve yatmadı. E devletten onay yapmanız gerekiyor.

Gamze
Gamze22 Ocak 16:32
 

Lisanstan lisans.

Gizem
Gizem19 Ocak 01:50
 

Ben de üniversite değiştirdim hem de lisanstan ön lisansa geçtim fakat kredim kesildi nakil talep ettim talep kabul edildi ama tarafıma ödeme yapılmayacağı yazıyor.

 2
İbrahim
İbrahim19 Ocak 15:39
 

Benimde aynı durum oldu acaba ulaşabilir misiniz? 05425305054

Gamze
Gamze22 Ocak 16:39
 

Lisansta kaç yıl okuyup onlisansa geçtiniz, ayrıca onlisansın ilk mi 2. Senesinde misiniz?

 1
Gizem
Gizem19 Ocak 21:31
 

Bugün aradım KYK yı artık ödeme yapılamayacağı söylendi sırf lisanstan ön lisansa geçtiğim için, dilekçe vs versem de uzatma olmayacakmış.

Sinan
Sinan28 Ocak 02:32
 

Arkadaşlar KYK nın sitesinde bulduğum bir yazı Kurumumuzdan burs/öğrenim kredisi almakta olup Yöksis bilgilerinde “pasif öğrenci” olarak görüntülenmekte olanların ödemeleri haziran ayı itibarıyla durdurulmuştur. Bu durumda bulunanların üniversitelerinin öğrenci işleri ile görüşerek öğrenim durumlarını aktif öğrenci olarak güncelletmeleri gerekmektedir. Güncelleme işleminin ardından normal öğrenim süresi devam etmekte olan öğrencilerimizin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmaksızın sistem üzerinden kontrol edilerek ödemeleri önümüzdeki ay yeniden açılacak ve alamadıkları ayın (haziran ayı) ücreti temmuz ayı ödemesiyle birlikte yatırılacaktır.

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler