sta-1-hoverYetersiz Çözüm

Kredi Ve Yurtlar Kurumu Kredi Sorunu

Abdullah Abdullah14 Şubat 19:47

Üniversite hayatımda maddi durumdan dolayı öğrenim kredisi almak durumunda kaldım ve 2015 yılına kadar, lisans eğitimimi tamamlayana kadar kredi almaya devam ettim. Ardından ara vermeden direk yüksek lisans eğitimine başladım ve yine eğitimime devam etmek için öğrenim kredisine başvuru yaparak kredi almaya devam ettim.

Normal şartlar da lisans eğitimimin tamamlanmasının ardından 2 yıl içerisinde ise girersem veya 2 yılın ardından siz de olsam kredi geri ödemelerimin başlayacağı bilgisini biliyordum ve yüksek lisans eğitimine devam edersem bitirdikten 1 yıl sonra başlayacağını biliyordum AMA yüksek lisans eğitimime devam ederken ve aynı zamanda kredi alırken geri ödemelerimin başlayacağını herkes gibi bende bilmiyordum. Zaten mantıklı olan nedir? Benim durumum iyi olsa gelip sizden kredi almazdım.

Hem kredi veriyorsunuz eğitimimi tamamlamak için hem de vermiş olduğunuz kredilerin ödemesini daha ben eğitim hayatıma devam ederken geri almaya kalkıyorsunuz. Sizden aldığım krediyi size olan borcumu ödemek için mi aldım? Böyle bir mantık olabilir mi? Ya da okumayalım eğitimimizi tamamlamadan yarıda mı keselim? Vergi dairesi 12000 TL bugün ödenmesi gereken borç olduğunu ve 4000 TL acil ödenmesi gerektiğini söylüyor. Ben durum izahı yapıyorum KYK'ya yönlendiriyorlar. Sizi arıyorum yapacak bir şey yok, borcunuzu ödemeniz gerekiyor diyorsunuz.

Ben ödemeyeceğim demiyorum. Neden benim yüksek lisans eğitimim devam ederken benim geri ödememi başlatıyorsunuz? Krediyi veren kurumla geri ödeme isteyen kurumda siz değil misiniz? Bu adam kredi almış tekrardan, eğitimi de bitmemiş, bu adamın kredi ödemesine şu an başlatılmasın, yasal olarak yüksek lisans bittikten 1 yıl sonra başlaması gerek demedi mi hiçbiriniz? Mantık nerede bu olayda? Bütün hesaplarıma haciz uyguluyorsunuz, sonra da gelip eğitime destek vermekten bahsediliyor.

İş verdiniz de biz mi çalışmadık? Keşke ne üniversite okusaydım ne yüksek lisans yapsaydım ne de sizden kredi alsaydım. Hayatım adeta mahvoldu. Eğitime verilen değer bu ülkemizde. Emeği geçenlere teşekkürler. Yakında bunalıma gireriz, okuduğumuza bin pişmanız. Güzel ülkemde ki değerimiz buymuş demek ki. Aramadığım yer kalmadı, oradan oraya yönlendirmekten başka bir şey yok, derdime çare olmak yerine, bu çıkılası imkansız durumdan çıkmamı bekliyorsunuz.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
empty-star empty-star empty-star empty-star empty-star
0/5
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler