Kredi ve Yurtlar Kurumu Hazırlık Bilgilerim Görünmediği İçin Bursum Kesildi

Uğur Uğur01 Eylül 01:55

2016/2017 yılında Uludağ Üniversitesi psikoloji bölümüne yerleştim. Hazırlık dahil toplamda 5 yıl burs almaya hak kazandım. Sonrasında merkezi yatay geçiş ile hukuka geçtim. Temmuzda bursum kesildi ve gerekçe olarak hazırlık bilgilerimin görünmediği söylendi. Bo sorunu hallettim. Şimdi de dilekçe istediler. Dilekçe de yazdım ama ses seda yok. Hakkım 1 yıllık bursumun ödenmesini istiyorum. Benzer sorun yaşayanlar var mı acaba ve nasıl çözdünüz?

Gelişme :

17 Eylül 00:47

Yöksis bilgilerim güncel olmadığı gerekçesiyle 30.06.2020 tarihinde KYK bursum kesildi. Üniversite ile iletişime geçip bu sorunu ancak hallettim ve KYK ya dilekçe yazdım. Bunun sonucunda Ekim ayında bursumu alabileceğim söylendi. Ancak kusurum olmadan ve haksız bir şekilde kesildiği için alamadığım Temmuz Ağustos ve Eylül aylarının ödemesinin yapılmayacağı söylendi. Ben hakkım olan ve 5 yıl almaya hak kazandığım bursumun 3 aylık miktarının yatırılmasını istiyorum. Tüm yazı parasız geçirdim ve şimdi üniversiteler açılıyor ve kitap almam gerekiyor. Hukuk Fakültesinde olduğum için her bir kitap en 150-200 TL değerinde. Bu haksız sürecin düzeltilmesini ve hakkım olanı istiyorum.

 • - Görüntüleme
 • 2Yorum

Cevaplar

profile-icon Uğur 01 Eylül 11:15

Şikayetim çözüldü

counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
 • Yorum yazabilmek için ya da .

 • profile-icon Sena 18 Eylül 14:16  

  Nasıl çözüldü bilgi verebilir misin? Ben de başka okula geçiş yaptım. Geçiş yaptığımı bildirmediğim için başarısız olarak gözükmüşüm kredim kesildi. Nereye dilekçe vermeliyim?

  • 1Yorum
  Cevapları Gizle (1) arrow
  profile-icon Uğur 18 Eylül 14:35  

  E devlette nakil başvurusu yapıp merkeze dilekçe gönderin. Eğer nakil başvurusu gerekmiyorsa direkt sorununuzu özetleyen bir dilekçe yazın. Benim çözüldü ama alamadığım 3 aylık bursumu vermediler. Onun için de ayrıca dilekçe yazdım haber bekliyorum.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler