Kredi Ve Yurtlar Kurumu Erzurum Yıldız Kent Rabia Hatun Kız Yurdu Mağdur Etmesi

Sıla Sıla03 Ekim 01:44

Yarı özel yarı KYK yurtta kalıyorum. Pandemiden dolayı eşyalarımı almaya iki ay önce arkadaşımın attığı fotoğraf sayesinde gittim ve baktım ki gerçekten kıtlı dolabım açılmış eşyalarım yok %90 yok yani olanda kitap şeydi aldım onları geldim. Aşağıya indiğimde anlattım derdimi kadın mesuliyet kabul etmediğini söyledi her seferinde sonra yaşlı bir kadın geldi ona anlatım evet öyle bir olay oldu fare oldu ilaçlama ondan dolayı sığmayan eşyaları diğer dolaplara kilitledik dedi. Eğer ilaçlama yaptıysan geri kite aynı dolaba neyse tamam dedim arkadaşıma da aynısını demişler bu arada neyse dolaplar açılsın eşyalarına bak yoksa geri kitlenir dedi kadın bende tamam dedim. Neyse kadın başıma açtık baktık teyze dedi olanı al git senden önce bir kız geldi oyaladılar dedi eli boş şekilde hiç yoktan bunları al git dedi tamam dedim. 

Sen neredeydin dedim biz yoktuk dedi pandemi yurdu oldu başkaları geldi dedi ara dedim öğren abla hangi dolap sa alayım bilmiyorum dedi tamam dedi neyse geri aşağı indim mesuliyet kabul etmiyoruz dedi benimde otobüsüme 1 saat var tek olduğumdan takmadılar aklım durdu o an yani bir de o kadar eşyam bu mağdurluk nereye kadar gidecek öğrencilerin. Sonra annem aradı o arayınca dedi hani tamam eşyalarda değiliz ama bulunsa iyi olur sizin eşya diye görmediğiniz belki öğrenci borç harç ile alıyor dedi size evlatlarımızı emanet ediyoruz o zamanda olsa öyle mi diyeceksin dedi. Şikayet edeceğiz sizi deyince kadın tamam ben hatırladım öğrenci geri dönüş yapacağım 2 ay ödü kilitli dolabımdan alınan eşyalarımdan haber yok.

Geçen gün WhatsApp grubuna yazdım şu ana kadar bulunanı görmedik dedi bir başka çalışan bende dedim doğru dürüstsün abla dedim sağ ol geri dönmediler ve hani o değil odadaki herkesin en ince ayrıntı sana kadar eşyası duruyor bir benim yok. Kirli üstümü ne yaptınız siz ya onu yani mesuliyet kabul etmediklerini gibi yalanlaması ayrı bir şey üste çıkmaları. Kimsenin haberi olmaması. Ayrıca WhatsApp konuşmalarına baktım geldim oradan eskilere baktım pandemi yurdu olduğunu her odadan bir dolap başlattığını fark ettim yazıldığını ve şöyle bir şey var kadın arkadaşıma da aynısını  demiş aradık açmadı bende diğer oda arkadaşlarımı aradım haber verilmedi dedi bize. Herkes kendini düşünerek yalan atıyor. Allah'tan devlet kurumu yani başka bir şey demiyorum.

  • - Görüntüleme
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler