Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.

KKTC KYK Kız Öğrenci Yurdu Kayıt Silme Sorunu

profile
Aslıhan
20 Eylül
6.037

KKTC N******** E****** KYK kız öğrenci yurdunda 4 yıldır kalan 5. Sınıfa geçen kızımın bugün yurda gittiğinde akşam saatlerinde Eylül ücretini ödemediği için kaydının silindiği yurt idaresi tarafından söylenmiştir. Her ayın son gününe kadar olan ödeme bu ay 15 inde istenmiş ama öğrencilere hiçbir bildirimde bulunulmamıştır. Kızıma özel yurt bulmasını birkaç gün misafir edileceğini belirtmişlerdir. Yüksek ücretli özel yurtta barındıramayacağım için kızımın eğitim hayatı son sınıfta yarım kalacaktır. Birçok öğrenci de KKTC' ye gittiğinde bu durumla karşılaşacaktır. Mağduriyetimizin giderilmesini kaydımızın yenilenmesini talep ediyoruz.

profile
1 Destek

Benzer Şikayetler

KYK Misafir Öğrenci Yemek Sorunu

profile
Büşra
24 Ekim
3.802

KYK da misafir öğrenci olarak kalıyorum, normal öğrencilerin ödediği kadar ücret ödüyorum ancak yemek hizmetinden yararlanamıyorum. 2 öğün için günlük 120 TL ödemek mecburiyetindeyim bir ay ay boyunca bu şekilde devam etmek maalesef biz öğrenciler için çok zor. Bütçemiz buna yetmiyor, geçen yıl duru...

4 Destek

KYK Misafir Öğrencileri Bedava Yemek

profile
Abdullah
23 Ekim
2.477

KYK yurdunda misafir öğrenciyim. Hem aylık para veriyorum, hem yemek ücretli yiyorum. Maddi durumum yok. Bir çözüm lütfen, böyle devam ederse okulu bırakmak zorunda kalacağım. Yetkililer lütfen bakanlık el atsın bu işe. Benim gibi bir sürü bu durumda olan öğrenci var. Çözüm lütfen.

2 Destek

Kredi ve Yurtlar Kurumu Misafir Öğrenci Yemek Ücreti

profile
Cennet
16 Ekim
3.596

Fethiye kız öğrenci KYK'da misafir öğrenci olarak barınmaktayım yurt ücretinin üstüne ek olarak her gün Kahvaltı ücreti 40₺, akşam yemeği 80₺ ödüyoruz. Bu ücreti verebilecek durumda değiliz öğrenciler olarak. Bakanlıktan yazı geleceği söylendi gelmedi.

6 Destek
2 Yorum

KYK Misafir Öğrenci Yemek Sorunu

profile
Yusuf
14 Ekim
2.318

KYK yurdumuzda yurt ücreti 480 TL ben misafir öğrenciyim benimle birlikte burada kalıcı olan arkadaşlarda var ve onların aynı fiyatı verip yurt yemeklerinde faydalanırken ben aynı durumdan yararlanamıyorum. Bu aşırı saçma bir durum ve düzeltilmesini arz ediyorum.

2 Destek

KYK Yatay Geçişler İçin Açılsın

profile
Dicle
29 Eylül
409

Merhaba ben myp ile yatay geçiş yaptım Diyarbakır'da yaşıyorum. Depremzedeyim ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi hemşirelik fakültesine geçiş yaptım KYK başvurusu hala başlanmadı misafir öğrenci olarak alamayacaklarını söylediler. Şu an çok mağdurum kalacak yerim yok lütfen bana yardımcı olabil...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Benzer Şikayet Yaz