Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
1

Trendyol Üzerinden Koton'dan Aldığım İade Ürünlerin, Ücret İade Sorunu

Gülay
03 Haziran 09:06
244

27 Nisan 2024 de 9196684865 numaralı sipariş numarasıyla Trendyol üzerinden Koton satıcısından 3 adet ürün aldım. Ürünler güzel olmadı bana ceket elbise ve kirik beyaz bluzu Trendyol'dan aldığım iade koduyla PTT Kargo'yla tek kargoyla gönderdim. İade kodu KP0503*****12. 2 tane ürün göndermeme rağmen, tek ürün yattı. Trendyol'dan" alınan cevap urunu yanlış göndermişsiniz firma ödemedi. Mahkeme yolu açıktır " diye cevap geldi. Yine fular yaka bluzu Trendyol'dan aldığım Kp0503*****37 numaralı kodla Koton firmasına yolladım. Koton Gebze den D**** m diye birisi teslim almış. Trendyol yine "aynı şekilde urunu yanlış göndermişim diye firmanın ödemeyeceğini mahkeme yolunu gösterdi. Yani Koton firmasi Koton Gebze'ye giden ürünleri ne yaptı merak ediyorum. Yanlış gönderdiysem tarafıma neden geri gönderilmedi. Yanlışa yanlışın düzeltilmesi için Trendyol'dan uzerin, neden düzeltme istemedi. Koton gibi çok satan bir firma ilginç. Yani ben yanlışın ne olduğunu da çözemedim hala zaten. Ki yanlışsa ürünler tarafıma neden iade edilmedi. Kocaman firmaların yaptığına bakin. Şikayetimi de silmeyeceğim buradan.

Gelişme
Gelişme

24 Haziran 16:32

Trendyol üzerinden aldığım Koton markalı ürünlerden 2 tanesini iade için ile PTT Kargo ile Koton firmasına gönderdim. 2 ürün de Koton a gitti. Trendyol'un "yanlış iade ürünlerle ilgili olarak sözleşmesinde yer alan maddeye" uymadılar. Sözleşmeye göre yanlış gönderdiğim urunu, tekrar bana yollamaları gerekirdi. Sözleşme maddesi ektedir. Ürünüm 1.5 aydır yok, ellerinde kaldı. Ücret iadem de olmadı. Beni Tüketici Hakem Heyeti'ne gönderdiler. Bu nasıl bir ticaret anlayışı, nasıl bir iş ahlaki. Tüketici hakem heyetinde işlemin sonuçlanması 1 yılı buluyor. Beni neden uğraştırıyorsun Koton. Bana iade göndereceğiniz bir ürün için, ben neden 1 yıl bekleyeyim. Sözleşmeye neden uymuyorsunuz. Küçük bir esnaf bile sizin yaptığınızı yapmaz.

Ek
03 Haziran 09:10 (Şikayetten 4 dakika sonra)

Merhaba Gülay Hanım, öncelikle tarafımıza iletmiş olduğunuz konu nedeniyle üzüntülerimizi bildirir ve bize ulaştığınız için teşekkür ederiz. İlgili ekiplerimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir. Sevgilerimizle, Koton Müşteri İlişkileri

Gülay
09 Haziran 10:23

8 Haziran itibariyle ücretim hala yatmadı. Trendyol Koton'nun ödemeyi reddettiği bilgisini yine verdi. Koton hala ısrarla ödenmesi için iletişime geçtik, diyor. Kim bana yanlış bilgi veriyor. Bence Koton veriyor. Çünkü 10 gün önce ödeme talimatı verdik demişlerdi. 3 gün önce bugün ödeme talimatı verdik dediler demek ki öncesinde vermemişler. Ayrıca müşteri temsilcisi arayıp bana baskı yapıyor. 3 haftadır ödenmeyen ücret için uğraşıyorum, hala ödenmedi buna rağmen şikayetinizi silin diye beni baskı altına alıyorlar. Vallahi 400 lira için 3 haftada 20-25 telefon görüşmesi yaptım, buraya yazdım. Yani o kadar zamanı başka bir iste harcasaydım çok daha fazla para kazanırdım. Ayrıca sinirimi bozdular. Tüketici Hakem Heyeti'ne gidip 400 liramı alacağım. Şikayetimi silmeyeceğim, bir daha da Koton tövbe olsun.

Gülay
27 Haziran 10:23

En son Zehra Hanim aradı beni çok ilgilendi. Trendyol'a ulaştıklarını ve onların iademi yaptıklarını belirtti. Trendyol'a iletişime geçtim. Ürün iadesi yapmadık dediler. "Çünkü Kotonla iletişime geçtik. Bize iade urunu geri gönderin diye yazdık. Onlar bize dönüş yapmadı. Urunu de göndermediler. Gönderilmeyen ürünün ücreti yatmaz" dediler. Yani hala ürünümün ücreti yatmadı. Ücreti yatmayan görsel ektedir. Çözüm bulun artık lütfen

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

Şikayetle İlgili Yorumlar

Benzer Şikayetler

5
Çözüldü

Koton Bizi Rencide Etti

Özgür
21 Nisan 15:47
114
"Beni arayıp ilgilenen ve sorunumu çözen tüm çalışanlara teşekkür ederim."
1

Koton Tüylenme Ve Renk Solması

Zerşin
11 Ocak 21:16
326
Koton Tüylenme Ve Renk Solması
Koton Tüylenme Ve Renk Solması
Koton Tüylenme Ve Renk Solması
Koton Tüylenme Ve Renk Solması
+2
5
Çözüldü

Koton'a Yazıklar Olsun

Sevgi
26 Aralık 2023 22:57
115
"Çok teşekkür ederim çözümünüz çok hızlıydı 🙏🏻"
Benzer Şikayet Yaz