24 Eylül 2014

Koton Kids Reklamı Çocuklara Zarar Veriyor.

“Çocuk Kafası Çocuk Modası” adlı reklamınızda çocuklara giydirilen kıyafetler, yapılan makyajlar ve takılar ile çocuklara yetişkin tavrı verilmiştir. Bu değişiklikler çocukların bir yetişkin gibi algılanmasına neden olmuştur. Reklamdaki kız çocuklarına kıyafetleri, bakışları, hareketleri ile seksapalite atfedilmiştir.

Kız çocuklarını, yetişkin kıyafetleri ve hareketleri ile göstermek oldukça tehlikelidir. “moda” kavramının çocuk gündemine taşınması doğru değildir. Reklamınızda “ayrıcalıklı olmak”, “tarz sahibi olmak” vurgusu çokça yapılmaktadır. Çocuklara “Ayrıcalıklı olun, tarzınız, modanız olsun.” mesajının verilmesi doğru değildir. Çocukları kıyafetleri ile ayrıcalıklı, farklı olmaya sevk etmek çocuklara yapılan büyük bir haksızlıktır.

Tuğba 639 Okunma

Cevaplar

  • Koton Temsilcisi24 Eylül 2014

    Sayın Tuğba SARIYILDIZ, Öncelikle değerli paylaşımınız için teşekkür ederiz. Koton her zaman müşterilerini dinlemeyi ve onların görüşleriyle uygun şekilde hareket etmeyi ilke edinmiştir. Talebiniz ilgili birim ve yöneticilerimizle paylaşılmıştır. Her konuda bizleri yönlendirecek en önemli unsurun siz sayın müşterilerimiz olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle, bizi bilgilendirerek açıklama fırsatı verdiğiniz ve markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Saygılarımızla, Koton

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön