20 Aralık 2013

Kosgeb Bana Yardımcı Olmuyor!

5 yıldır bayan girişimciyim. Kendi imkanlarımla açtığım işyerim artık küçük geliyor ve daha geniş bir yere geçmek zorundayım. Çamaşırhane olarak faaliyet gösteriyoruz. Hani bayan girişimciye desteğiz sözleri, hani Kosgeb nerede, hani faiz desteği, devlet desteği nerede? Benim eşim pankreas kanseri ile savaşıyor.

Bense iş yerimde yaşama savaşı veriyorum. Kosgeb'e gidiyorum size göre bir destek yok diyorlar. Bankalara gidiyorum faizler yüksek maddi sıkıntılarım var. 10 aralık 2013 Manavgat Kosgeb toplantısına katıldım müdür beye halimi anlattım bana ne dedi biliyor musunuz? Siz iş yerinizi kendiniz açmışsınız elimizden bir şey gelmez dedi. Ben bayan girişimciyim sesimi duyun artık lütfen.

Emre 6.383 Okunma

Cevaplar

  • KOSGEB Temsilcisi14 Temmuz 2014

    İsmim Kazım AKGÜN. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olan KOSGEB'in Antalya Müdürü olarak görev yapmaktayım. Hanımefendinin şikayetini okudum, anlattığı gibi Manavgat’ ta ki KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı sonrası kendisi ile de yüz yüze görüştüm. Her kurumun olduğu gibi KOSGEB'in de iş ve işleyişi ile ilgili mevzuatlar dizini vardır. KOSGEB yedi adet destek programı ile işletmeleri destekler. Bu programlar, işletmelerin ar- ge kapasitesi geliştirme ve artırma, pazarlama ve kurumsallaşma yeteneklerini arttırma, kümelenmeyi destekleme ve girişimciliği geliştirme temellidir. Bu destek programlarında, ar-ge temelli bir çalışmanın endüstriye uygulanması halinde, en az beş işletmenin bir araya gelerek kümelenme yapılması halinde ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alındıktan sonra yeni işletme kurulması halinde makine-teçhizat v.b. yatırımlar desteklenmektedir. KOSGEB bu hususlar dışında herhangi bir işletmenin münferit yatırımını desteklememektedir. Öyle olsaydı hedef kitlemiz olan üç milyonun üzerinde işletmenin her biri yatırım desteği isterdi buna da yetecek bütçeyi bulmak mümkün olmazdı. Her market, her bakkal, her ticaret erbabı buzdolabı, raf v.s talep eder, her fabrika yeni makine alımını talep ederdi. Ayrıca bu tür bir destek serbest rekabet koşullarını da bozardı. Hanımefendiye yüz yüze görüşmemizde bu hususlar anlatılmıştır, mevzuatımızda olmayan bir destek türünün kendisine sağlanamayacağı ifade edilmiştir. Ayrıca Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası ile imzalanan bir kredi protokolü bulunmamaktadır, söz konusu protokol Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmesi ile ilgili protokoldür. Bilginize sunulur.

  • Emre10 Ocak 2014

    sorunlarıma çözüm getirmiyorlar hiçdeğilse faiz desteği olsa. matso üyelerine kredi protokolü imzalandı sözde. hepsi hikaye. hani devlet kadın girişimciye destek olacaktı.ben kadın girişimciyim işte.iki çocuğum var. üstelik ek gelirim yok eşim hem kanser hem şeker hastası. bana inanmıyolarsa yetkililer gelsin araştırsın.kredi kullandım iş yerime yetmiyor makinelere ihtiyacım var.bir bayan olarak daha ne yapabilirimki. devletim sesimi duymuyorsa onlar utansın.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön