23 Mayıs 2014

Koru Sigorta Paramı Vermiyor.

Sigortayeri.com aracılığı ile Koru Sigorta'dan araç sigortası yaptırdım. Aracımı sattıktan sonra sigortamı iade ettim. Sigortayı iade ettikten sonra baktın ki sigorta bedeli iade edilmiş, fakat ortaklık payı iade edilmemiş. Sigortayeri.com'a durumu ilettim dilekçe istediler gönderdim.
Aradıktan tekrar aradılar Koru Sigorta iade için kimlik fotokopisi istediler, onuda gönderdim.

Ardından tekrar aradılar ortak payı iadesi yapılmıyor, bunu iletmek için aradım sizi dediler. Ortak payı için bir sözleşme imzalamadım istediğim zaman paramı almak benim hakkım. 2015 yılına kadar 100 lira borç verin, siz benim 100 liramı ödeyince bende geri öderim.

Bekir 1.355 Okunma

Cevaplar

  • Koru Sigorta Temsilcisi27 Mayıs 2014

    Merhaba, Kooperatifimizde bir ortaklık payının değeri 100.-(yüz)TL`dir. Kooperatif ortaklarının, ortaklıktan herhangi bir sebeple ayrılması durumunda ortaklık payı iadeleri hususunda karar verme yetkisi, Kooperatifler Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde Kooperatifler Genel Kuruluna ait olup, bu husustaki kararlar, ortaklıktan ayrılmayı takip eden olağan genel kurulda verilecektir. Bu kapsamda, ortaklıktan ayrılma tarihini takip eden olağan genel kuruldan önce, ortaklık payı iadesi yapılması söz konusu olmamaktadır. Kooperatifimiz ortaklığından çıkış işleminiz yapılmıştır. Ancak ortaklık payının geri ödenmesi ile ilgili karar 2015 yılı içinde yapılacak Kooperatifler Genel Kurulunda alınacaktır. Saygılarımızla, S.S. Koru Sigorta Kooperatifi

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön