Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
Koru Hastanesi ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Asalet sonuçtan memnun

  • profile
1 Destekçi
  4 Yorum

Koru Hastanesi Net Duyarsız Hastane Örneği

10.559
Asalet
Asalet 29 Mayıs 2020 01:55
Çözüldü

28 Mayıs sabah Romatoloji ve kadın doğum bölümlerinde randevum vardı. 08:20'de hastaneye poliklinik bölümü kapısından girdim. Kaçıncı kata çıkmam gerektiğini soracak ne güvenlik, ne bir personel ne de bana yardımcı olacak sinyalizasyon vardı.

 Kafe bölümünde sohbet eden birkaç personel gördüm, bölümünün 6. Katta olduğunu sohbetlerini bölerek öğrenebildim. 6. Kata çıktım 5-10 dakika sonra sabah vardiya çalışanları geldi. Ancak aralarındaki konu ne yazık çalışma alanını onlardan bir önceki çalışanların pis bırakması, pos cihazına rulo takmaması özetle mutsuz ve güne negatif başlayan çalışanlar. 

Hastanede ne bir muhatap, ne bir hijyen kontrolü her şey Allah'a emanet. Dışarıdan geldiğim için ellerimi dezenfektan ile temizlemek istedim, ancak duvardaki dezenfektan aparatı boştu. Çalışana "dezenfektan yok mu" dedim "hayır bu katta dezenfektan yok" dedi ve ne bir çözüm üretmeye çalıştı ne de dezenfektan olmamasından rahatsızdı, şaşırmadım. Çünkü hastanenin ne çalışanlarının ne ziyaretçilerin sağlığı umurunda olmadığı gibi çalışanlar da rahattı, eee tabi hastane böyle disiplinsiz olunca çalışanın diyarsız olması çok normal "artık mahalle bakkalının kapısında bile dezenfektan var burası hastane nasıl olmaz"dedim ama duvara konuşuyordum hiç tepki yoktu. 

Dışarıdan geldim, enfekte olmayan ellerimle her yere dokundum, doktorun yanına gidip muayene oldum vs... Peki bu duyarsızlığın hesabını verebilecek bir sorumlu var mı? Ellerimi dezenfekte etmeye beni hastane teşvik edecekken ben talep ediyorum ve sonuç skandal! Ya ben virüs taşıyıcısı olsam? Siz hangi hakla benim ve diğer ziyaretçilerin can güvenliğini hiçe sayarsınız, siz hangi hakla doktorların ve çalışanların can güvenliğini hiçe sayarsınız dünyanın gündemindeki pandemiye siz nasıl bu kadar duyarsız kalırsınız? Keşke bu kadar olsa. Sonra kanımı alacak görevli bir önceki hastadan sonra ellerini dezenfekte etmeden benden kan almaya çalıştı"ellerini dezenfekte etmeden bana dokunamazsın"dedim ama onun bulunduğu odada da dezenfektan yoktu, yan odaya gidip ellerini dezenfekte etti. 

Bunca şeyden sonra tabii ® ki kadın doğum randevuma gitmedim. Bu duyarsız hastaneden virüs kapmadan bir an önce ayrılmalıydım ve öyle yaptım. Kadın doğum muayenem için koru'nun çok yakınında farklı bir hastaneye gittim. O hastanede 1 güvenlik,2 çalışan kapıda karşıladı, ateşimi ölçtüler, ellerimi dezenfekte etmemi istediler ve ondan sonra içeri aldılar. Sayın koru hastane yetkilileri, umarım bu yazıya duyarlı olursunuz!

  • profile
1 Destekçi
  4 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
7.418
20 Temmuz 2022
profile
Hamit'in Teşekkür Mesajı

“Başhekimlikten filiz hanıma ve kadın doğum servisinde çalışan Emine hemşireye ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum”

Koru Hastanesi Hastanede Verilen Hizmet

Kadın doğum hastasını üroloji servisine yatırmak ne demek tır nasıl bir mantıktır ve oradaki personelden kadın doğum servisinden yapılan hizmeti bekle...

profile
213
26 Nisan

Koru Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Hayal Kırıklığıdır

Koru Hastanesinde 34. Haftadan itibaren takibinde olduğum hayal kırıklığı *** ile normal doğum düşünürken süreç bizi sezaryene sürüklemişti. Ameliyat için gün belirlemiştik ameliyat sabah 8'de idi mecburen çok erken olduğu için bir gün önce aşırı gerginliğimi gören eşim doktora belki bu soruları dok...

  • profile
  • profile
2 Destekçi
profile
2.566
14 Şubat
profile
Büşra'nın Teşekkür Mesajı
  • 14 Şubat 12:03

“İlginizden dolayı teşekkür ederim”

Koru Hastanesi Acilde Kadın Doğum Doktoru İlgisizliği

Acil kadın doğuma gittim *** bey ilgilenmek bir yana kapıdan dahi içeri almadı. Danışmadaki beyefendi telefonunu arayıp sorunumla ilgilenip ilgileneme...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

4 Yorum

Muzaffer
Muzaffer
 

Ben bademcik ameliyatı oldum da basit bir ameliyat diye alınmaması gereken et dokumu almışlar

Ali
Ali
 

Hangi hastane öğrenebilir miyim biz de kadın doğuma gideceğiz ama siz böyle yazınca bir başkasına gideyim dedim

Haluk
Haluk
 

Daha sonra hangi hastaneye gittiniz acaba

Asalet
Asalet
 

Ali Bey Merhaba, Çukurambar Koru Hastanesi ancak tahlil sonuçlarım için mecburen tekrar uğradığımda ateş ölçümleri ve dezenfektanlarla ilgili gerekli tedbirler alınmıştı.