03 Temmuz 2015 #3349843

Ataköy Komşu Fırın'da Hijyen Kurallarına Uyulmuyor!

Komşu Fırın Ataköy 5. kısım şubesinde kara sinekler cirit atmakta. Fırında çalışmakta olanlara ekmekler, kekler vb. gıda maddeleri açıkta sinekler bu gıda maddelerine konuyor dediğimde aldığım cevap; "havalar ısındı klimalar yeterli gelmiyor, merkeze durumu bildirdiğimiz halde çözüm bulmadılar bizde kapıları açmak zorunda kalıyoruz"şeklindedir.


Çalışanlar çaresizlik ve eğitimsizlik nedeniyle kendilerince böyle bir çözüm üretmekte. Komşu Fırının hijyen ile ilgili denetim birimi ne yapıyor çok merak ediyorum. Ayrıca çalışanlar şeffaf eldivenleri kendileri korumak amacıyla kullanıyorlar. Eldiven takılmış halde hem parayı alıyor hem ekmeği size aynı elle tutarak veriyor.

Ozlem 845 Okunma

Cevaplar

 • Ozlem02 Temmuz 2016

  Ataköy 5.kısım şubenizde hala sinekler cirit atmakta, nasıl önlem aldınız anlayamadım

 • Ozlem08 Eylül 2015

  Merhaba, hijyen kurallarına uymamak sanırım komşu fırınların ortak özelliği, satış elemanı parayı aldığı eli ile bir sonraki müşteriye ekmek verebilecek kadar cesaretli kendisini uyardığımda gayet pişkin bir tavır ile farkındayım diyebilmekte. Sinekler yiyeceklerin üstüne konmakta bu da ayrı bir ihmal ve önemsemezlik. Söz konusu bu durumun takibi kamera sistemi ilie yapılabilir. Hijyen esaslarına uyulduğu düşüncesiyle sizi tercih etmekteydim, ürünler ne kadar lezzetli olursa olsun göz göre göre temizlik kurallarına uygun davranmayan satış görevlisi rahatsız edici. Yiyecek içecek sektörünün bu derece umarsız davranması yaptırımların olmamasından kaynaklanmakta. Yer:Ataköy 7-8.kısım Komşu Fırın.

 • Ozlem'in Teşekkür Mesajı23 Ağustos 2015

  Teşekkürler...

 • Komşu Fırın Temsilcisi05 Ağustos 2015

  Özlem Hanım Merhaba, İlgili fırınımız yenilendi ve arkadaşlarımızın eğitimlerini tekrar gözden geçiriyoruz. Durum hakkında bizleri bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Fırınımızı daha iyi şartlara ulaştırmak için yenileme ve geliştirme sürecimiz devam edecektir. Saygılarımızla Komşufırın

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön