Kolan Hospital Fototerapi Yanık Kokusu, Kan Tüplerini Kırma Ve Yönetimin Vasatlığı

Ercan Ercan12 Eylül 18:34

Bebeğimizin Yenidoğan sarılığı olmasından dolayı 22.08.2020’de Büyükçekmece Kolan Hastanesi’ne başvurduk. 2 tüp yedek olmak üzere toplamda 3 tüp topuk kanı alındı ve sonucun 15 dakika sonra çıkacağı söylendi, 45 dakika sonra laboratuvardan arandık, sanki çok normalmiş gibi “3 tüpü de kırdıklarını“ tekrar kan almaları gerektiğini söylediler. Kendi sorumsuzluklarından dolayı bebeğimizi tekrardan delerek 2 tüp daha kan aldılar, 45 dakikada çıkamayan sonuç ne hikmetse 10 dakika sonra çıktı. 

Tahlil sonucu doğrultusunda bebeğimizin fototerapiye konulması önerildi, kabul edip yatış işlemlerini yaptık. Odada önceki hastanın kanlı  iğnesi vardı, salgının olduğu hassas dönemde bu ihmalkarlık kabul edilemez. Bebeğimiz gece boyunca fototerapiye girdi. Sabah cihazdan “yanık kokusu” geldi ve bir anda bebeğimizi çıkardık. Hemşireye haber verdik, geldi fakat odayı kaplamış olan ağır kokunun olmadığını iddia etti ve bebeğimizi tekrar koymamız için bizi zorladı. 

İtiraz ettik, yenisini getirmelerini talep ettik. Hemşire İdari Gece Amiri m**** Pa**** ile birlikte tekrar geldi. Bir kokunun olmadığı ve aynı cihaza koymamızı, yenisini getiremeyeceklerini ilettiler. Aynı gün saat 12:00’de odada topuk kanı alındı ve tüp “temizlik görevlisine” verilerek laboratuvara indirtildi, 15 dakika sonra sonucun çıkacağı söylendi, 50 dakika sonra laboratuvardan arandık ve bu sefer “kanın   pıhtılaştığını” iddia ederek tekrar kan alınması gerektiğini söylediler. 

p**** çağırdık, günahsız yavrumuza yaşattıklarına bir son vermelerini istedik fakat umurunda değildi. Zorla tekrar kan aldırdılar ve 50 dakikada çıkmayan sonuç 4 dakikada çıktı. Yaşatılan sıkıntıların üstüne bir de 500 TL ücret istendi. Bunca mağduriyete, ihmalkarlıklara ve kötü muameleye rağmen ödemeyeceğimizi söyledik. P***, durumları hastanenin sahibi Şirvan Kolan’a ilettiğini, kesinlikle ödemeleri gerekiyor olmaz öyle şey dediğini ve inceleme yaptıktan sonra bizimle görüşmek istediğini söyledi. 

Ödememekte ısrar ettiğimiz için hastanede rehin alındık, polisi aramak istedik fakat p****tarafından engellendik. Polis lafını duyar duymaz suratı değişti. P***Şirvan Kolan’ın talimatıyla 500 TL ücreti zorla tarafımızdan almıştır. Günlerdir günahsız yavrumuza yaşatılan bu sıkıntılar ve mağduriyetler doğrultusunda Kolan Hastanesi'nden, m**** p****’den ve s**** k*** şikayetçiyiz. Gerekli incelemelerin yapılarak cezalarının verilmesini ve bizden haksız yere zorla alınan 500 TL’nin tarafımıza iade edilmesini talep ediyoruz.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler