01 Kasım 2016

Kolan Hospital Acil Gittim Parayı Aldılar Ama Fatura Vermediler.

Gittiğim Edirne seyahatimden evime akşam dönerken, yüksek ateş şikayeti ile yolumun üzerinde bulunan Beylikdüzü Kolan Hospital'a acil giriş yapmak zorunda kaldım. Muayene yapıldıktan sonra üçlü serum bağlandı. Benden 100 TL tahsilat yapıldı. Faturayı, muhasebe servisi mesaide olmadığı için veremeyeceklerini söylediler. Ben evime döndüm. 2 gün sonra telefon ile faturamı normal posta veya e-mail yolu ile göndermelerini istedim. Aldığım cevap; buraya gelirseniz veririz şeklinde oldu. Düşünebiliyor musunuz, evim İstanbul'da karşı tarafta, ama pekala başka ilde de olabilirdi. Bana yaklaşık 75 km. Uzaklıktaki hastaneye sırf faturamı almak için gitmek zorundaymışım.
Gerekli mercilere şikayetimi yaptım.

Koray 5.289 Okunma

Cevaplar

  • Koray 11 Kasım 2016

    Şikayetim üzerine geçen hafta hastane tarafından aranıldım. Uzun sayılabilecek görüşme sonrası Sikayetvar.com'a yazdığım yazımı kaldırmam konusunda ricada bulundular. Ben de kendilerine faturamın tarafıma gönderilme koşulu ile bu isteklerinin gerçekleşebileceğini söyledim. Gene başa döndük, hasta mahremiyeti nedeni ile bana fatura gönderemeyeceklerini söylediler. İyi de hastayı muhatap alıp telefon açıyorsunuz da fatura gönderirken mi mahremiyet aklınız geliyor? Tutarsız davranış biçimi. Amaç; Hastaların şikayetlerine çare bulmak değil, hastane hakkında, burada yazılanları kaldırtmak. Hastanın sorunları onlar için çok ta önemli değil. Mercilere yaptığım şikayetimin sonucunu da burada yazacağım. Herkes okusun. Okumayanlara da bildirsin.

  • Koray 01 Kasım 2016

    Bu tür cevaplar sadece gaz alma amaçlıdır. İlgili hastane ile ilgili diğer tüm cevapları okuduğunuzda hep aynı klişe cevapları göreceksiniz. O kadar telefon ile görüşme yaptığımızda, muhasebeniz ile görüştüğümde neredeydiniz? Boş şey bunlar. Çocuk kandırır gibi cevaplar. Faturamı ister normal posta isterse e-mail ile adresime ulaştırmak ile mükellefsiniz. Yorumumu okuyanlara sesleniyorum. Lütfen bu sağlık kuruluşundan faturanızı mutlaka isteyin, hakkınızı arayın. Hangi kalemler için ödeme yaptığınızı araştırın. Şüpheye düşerseniz Faturayı SGK ya götürün incelettirin.

  • Kolan Hospital Temsilcisi01 Kasım 2016

    Sayın Koray bey; Kolan Hospital Sağlık Grubu olarak öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Hastanemize yaptığınız geri bildirimiz ile ilgili inceleme başlatılmıştır. Geri bildiriminiz ile ilgili en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Hastanemizdeki her türlü hizmet ile ilgili olarak Hasta İlişkileri bölümü ile irtibata geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz, Saygılarımızla, Kolan Hospital Group

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön