Koçtaş ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Gürkan sonuçtan hiç memnun değil

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Koçtaş İade İçin İşlem Yapıyormuş Gibi Görünüyor Ama Yapmıyor.

1.319
Gürkan
Gürkan 27 Ekim 2022 14:49
Koçtaş İade İçin İşlem Yapıyormuş Gibi Görünüyor Ama Yapmıyor.
Koçtaş İade İçin İşlem Yapıyormuş Gibi Görünüyor Ama Yapmıyor.
Koçtaş İade İçin İşlem Yapıyormuş Gibi Görünüyor Ama Yapmıyor.
+2

C1025390999 sipariş numarası ile rattan malzeme diye satın aldığım, 5.10.2022 tarihinde tarafıma teslim edilen Lady Bahçe Oturma Takımının, plastikten yapıldığını fark edince paketini açmadan iade etmek istediğimi, aynı tarihte yani 5.10.2022 de 7966628 referans numarası ile, 6.10.2022 tarihinde 7967630 referans numarası ile ve 7.10.2022 tarihli iade başvurusu ile Koçtaş' a bildirdim. Sonrasında defalarca telefon ile müşteri temsilcisine, 24.10.2022 tarihinde ise 7986107 referans numarası ile mail yoluyla Koçtaş' a, arayıp soranın olmadığını ilettim. Aradan geçen bunca zaman zarfında ürün tarafımdan teslim alınmadığı gibi beni arayarak geri alma süreci hakkında bilgi verende olmadı. Telefonla ulaştığım müşteri temsilcileri de süreci hızlandırmak için gerekli işlemleri yapıyoruz demelerine rağmen bu tarihe kadar hiçbir şey yapılmadı. Ben ürünü Koçtaş’tan satın aldım. Koçtaş’ın konu ile ilgili gerekli işlemleri yapmasını bekliyorum. Ödediğim para iade edilmediği için istediğim ürünü de satın alamıyorum. Ürünler her geçen gün zamlanıyor. Daha ne kadar ürünün teslim alınıp ücretimin iade edilmesini bekleyeceğim. Sizin gibi büyük bir şirkete bu davranış yakışıyor mu? 27.10.2022 tarihinde telefonla konuştuğum müşteri temsilcisi malı teslim eden firmanın iadeyi onaylayıp, bir kargo numarası verdikten 13 iş günü sonunda malın teslim alınacağını söyledi. Benim iade etmek için ilk mail yoluyla müracaatım 5.10.2022. Şu an 27.10.2022 yani 22 gün geçmiş, hala onay kodu aldıktan sonra 13 iş günü daha bekleyeceğim söyleniyor. Şaka gibi değil mi? İsterlerse sonsuza kadar sizi bekletebilirler. Sanırım müşteriyi mağdur etmenin başka bir yöntemi bulunmuş. Sanırım bu işlem Tüketici Mahkemesinde son bulacak. Öyle görünüyor.

Koçtaş Logo
Koçtaş27 Ekim 2022 14:51
Gürkan
Gürkan31 Ekim 2022 09:56

Yukarıdaki yazıyı yazmak için bir kişi görevlendirilmiş sanırım. Diğer müşterilerin şikayetlerini de inceledim. Bütün şikayet edenlere aynı cevabı kes-yapıştır şeklinde yazıyorsunuz. Çünkü beni hala arayan soran, çözüm bulan yok.

Gürkan
Gürkan02 Kasım 2022 22:58
Koçtaş İade İçin İşlem Yapıyormuş Gibi Görünüyor Ama Yapmıyor.
Koçtaş İade İçin İşlem Yapıyormuş Gibi Görünüyor Ama Yapmıyor.

Nihayet bana bir kargo numarası gönderildi. Koçtaş sık sorulan sorular bölümünde kargo numarası yanında kargo şirketi adı da bildirilir deniyor. Bana hem mesaj olarak hem de web sitesinde resim de görüldüğü gibi sadece kargo numarası geldi. Sarı çizmeli Mehmet Ağa Kargosu sanırım. Müşteri temsilcisini aradım. Biz buradan sistemde kargo şirketini göremiyoruz, bir Koçtaş şubesine gidip sormanız lazım dedi. İnsanlar mağazaya gidemediği için internetten alışveriş yapıyor. Yaşlı olanı var, hasta olanı var, engelli olanı var, yakınında Koçtaş mağazası olmayanı var. Nasıl gidip bu numara hangi kargo şirketinin diye soracak? Siz neden adını göndermiyorsunuz veya müşteri temsilcisi telefonda sistemden görüp söyleyemiyor? Ayrıca sık sorulan sorularda bizim kargo şirketini arayıp randevu almamız gerektiği de yazıyor. Oradaki ismi geçen bütün kargo şirketlerini tek tek aradım. Bu kargo numarası size mi ait diye, hiç birisi bize ait diyemedi. Tam bir muamma. Üstelik 14 iş günü içinde işlem yapılamazsa iade hakkının da iptal olacağı gibi bir ibare yazmışlar, ben öyle algıladım. Öyleyse olay anlaşılıyor. İşi sürüncemede bırakıp süreyi doldurup bak iade edemedin demek istiyorlar. Neyse başka bir müşteri temsilcisini aradım, o da sizin kargo şirketlerini aramanıza gerek yok. Onlar sizi arayacak dedi. Bu da başka bir durum. Şimdi kime nasıl inanalım? Müşteri temsilcileri farklı eğitimler mi alıyor? Neden birbiri ile çelişen bilgiler veriliyor? Telefon kayıtları dinlenebilir deniyor. Benim kayıtları lütfen dinleyin. Bir iade süreci bu kadar mı işkenceye dönüştürülür? Koçtaş gibi bir şirkete bu yakışıyor mu? Adam gibi yazdığınız prosedürü neden uygulamıyorsunuz? Demin de dediğim gibi yaşlı olanı var, hasta olanı var, engelli olanı var. İnsanlara neden eziyet ediyorsunuz? Ya eğitimsizlikten yapıyorsunuz ya da bilinçli olarak insanları usandırıp vaz geçirmeye çalışıyorsunuz. Her neyse bir Koçtaş şubesi buldum durumu anlattım. Sizin kargonuzu Horoz Nakliyat alacak dedi. Horoz Nakliyatı aradım. Onların da olaydan haberi yok. Peki ne olacak şimdi? İnsanların çektiği eziyeti görüyor musunuz? Bu Koçtaş denen Şirkete ne demeliyim?

  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum

Benzer Şikayetler

profile
719
22 Ağustos 2022

Www.koctas.com.tr Yanlış Gelen Ürün İadesi

16.08.2022 tarihinde www.koctas.comtr den Side 1+1 s Bahçe Oturma Grubu-antrasit satın aldım. Siparişim 20.08.2022 tarihinde tarafıma teslim edildi. Ancak kutuyu açtığımda başka bir model koltuk takımı teslim edildiğini fark ettim. Müşteri hizmetleri ile iade için görüştüğümde b****@koctas.com.tr ad...

Www.koctas.com.tr Yanlış Gelen Ürün İadesi
Www.koctas.com.tr Yanlış Gelen Ürün İadesi
Www.koctas.com.tr Yanlış Gelen Ürün İadesi
+2
  • profile
  • profile
2 Destekçi
  1 Yorum
profile
97
20 saat önce

Koçtaş Kırık Kamp Masası

Koçtaş'tan online aldığım kamp masasının çatlak olduğunu paketi tam açacağım sırada gördüm ve iletişim merkezine bildirdim. Fakat bana geri dönüş yapılmıyor. 2 defa mail attım ama dikkate alınmıyor ve bu konularla ilgili çok şikayet var. Ürün değişimi ya da ücret iadesi talep ediyorum.

Koçtaş Kırık Kamp Masası
Koçtaş Kırık Kamp Masası
profile
94
1 gün önce

Koçtaş Online Satış Müşteriyi Mağdur Ediyor

Büyük ve güvenilir olarak düşündüğüm Koçtaş https://www.koctas.com.tr/ dan 26.05.2023 tarihinde en geç 02.06.2023 de kargoya verilecek ibaresine güvenerek bahçe yemek masası takımı aldım. Kargoya verilme süresi geçtikten bir süre sonra ulaşmaya çalıştım fakat telefonla iletişim kurmak imkansızdı. Si...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

1 Yorum

Yusuf
Yusuf
 

Bir sonuca ulaştınız mı? Benim sorunumun üzerinden yaklaşık 1 buçuk ay geçti ama hâlâ ilgisiz davranıp dönüş yapmıyorlar. Kasıtlı bir şey olduğunu düşünmeye başladım.