Koçtaş ile ilgili

Şikayetin Durumu

  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü
  • profile
1 Destekçi

Koçtaş Defolu Mal (gardırop) Gönderimi

807görüntüleme
Zeynep
Zeynep 20 Kasım 2020 01:58

03.11.2020 tarihinde Koçtaş Web İnternet sitesi üzerinden 1012****54 numaralı gardırop siparişim 19.11.2020 tarihinde Horoz Lojistik tarafından teslim edildi ve 20.11.2020 tarihinde montaj servisi yatak odasına geçip kurulumu yaptı. Kurulumu yaptıktan sonra odaya beni çağırıp abla dolap hasarlı, dolabın defolu yerlerinin olduğunu söyledi. Neden hasarlı dolabı kurdunuz dediğimde fotolarını çekip Koçtaş'a iletirim sizde arayın bilgi verin dedi. Onların gösterdiği yerlerin dışında daha birçok defosu olduğunu gösterip, montaj ekibine tekrar fotoğrafını çektirdim ve beni sinir edip gittiler Koçtaş müşteri hizmetlerini aradım ama ürünün paketi açılmış olduğundan geri alamayacaklarını söyledi ve talep formu oluşturup resim çekip mail ile bilgilendirme yapmamı istediler. Montaj servisinde ki 2 kişinin göz göre göre hasarlı ürünü kurmasının sorumlusu ben değilim dedim. Mağduriyetimin en yakın zamanda giderilmesini istedim ama müşteri temsilcisi mail incelenip 3 hafta içinde sonuçlanır dediler. Her bir tarafında defo olan gardırop odada 3 hafta daha bekleyecek öylemi. Zaten 2 haftadan fazla gelmesini bekledim Şimdi de 3 hafta mailin cevaplanmasını bekliyorum. Ayrıca mailime fatura gönderilmedi. İlk ve son kez Koçtaş Web sitesinden ürün aldım. Bir daha asla almam. Sıfır memnuniyet. Montaj ekibi koca bir fiyasko. Baştan savma yapıp gittiler çekmece bölümünün kulpu elimde kaldı. Öyle ki iş ahlakı olmadan sallapati dolap kurulumu yaptılar. Şikayetçiyim. Hem Koçtaş mağazası hem de Eve gelen montaj ekibinden şikayetçiyim. Bu kırık dökük dolabın derhal geri alınıp yeni ve sıfır hatasız dolabın bir an önce adresime teslim edilmesini istiyorum. Yarın da olumsuz cevap alırsam Tüketici Hakları'na başvuracağım. Çok ayıp ettin Koçtaş

Gelişme
Gelişme

2 hafta önce

03.11.2020 'de sipariş ettiğim dolap hasarlı geldiği için dolap geri teslim edildi ve aynı dolabı 22.11. 2020' de İkinci kez sipariş ettim. Gelmesi 3 haftaya yakın sürdü ve kargo teslim ettikten sonra Koçtaş montaj ekibi gelip dolabı kurmaya başladılar.

5 kapak 2 çekmeceli dolabın tek kapağı, alt, orta üst parçası eksik, 1adet raf, 1 adet kulp merhaba ve 1 adet arkalık gelmesi gerekiyor diye montaj ekibi tarafından protokol tutuldu ve eksik parçalar 3 hafta içinde gelinecek dendi.

Defalarca aramama, şikayet etmeme rağmen görüştüğüm temsilciler Dolap firmasına ulaşamadığını, maillere cevap verilmediğini söyledi.

En son konuştuğumuzda, Koçtaş 'a gelen maile, dolap firmasının olumsuz cevap verildiğini, dolabın eksiksiz geldiğine dair mail aldıklarını bildirdiler. Dolabın resimlerini paylaşıyorum. Madem dolap eksiksiz geldi neden montaj ekibi tam kurmasın, protokol oluştursun ve neden ben sürekli şikayet oluşturup uğraşayım.

Dolabım 3 haftaya yakındır resimdeki gibi eksik kurulmak zorunda kaldı ve eksik parçalar hala gelmedi. Mağduriyetimin bir an önce giderilmesini istiyorum. Dolabın satışını isterseniz iptal edelim dediler. Etmiyorum çünkü bu dolabı 2. Ci kez sipariş verdim ve eksik parçalar gelecek diye kurulumuna izin verdim. Madem eksik parçalar gelmeyecekti neden bana 3 hafta içinde gönderilecek dendi.

Eksik parçaların gönderilmesini ve dolabımın tamamen kurulmasını acilen istiyorum. Aralık ayından beri eksik parçaların gelmesini ve dolap kurulumunun tamamen bitmesini bekliyorum. Daha ne kadar bekleyeceğim acaba?

17 Aralık 2020 10:42

Koçtaş'tan Kasım ayının ilk haftası aldığım Gardolabı, hasarlı olduğunu göre göre evime kurup giden ve ciddi bir mağduriyet yaşatan montaj ekibi yüzünden, kurulan hasarlı dolabı Yine Koçtaş'ın işini bilen ustaları tarafından 10 dakikada söküldü ve geri gönderdim ve yenisini sipariş etmek zorunda kaldım. Ücreti geri yatırdılar buraya kadar sıkıntı biraz halloldu

Yeni dolabın gelmesi de tıpkı ilk dolabı sipariş ettiğim gibi 3 hafta gibi bir süre oldu ve geldik Aralık ayına.

Yeni dolap geldikten sonra montaj için randevu oluşturdum ve defalarca hasarlı dolabı kuran ekibin gelmemesini, aynı kişi ya da kişiler gelirse kabul etmeyeceğimi aynı güvensizlik ve mağduriyeti yaşamak istemediğimi söylediğim halde az önce o ustalardan birini Koçtaş dalga geçer gibi evime gönderdi ve kurulum yapmasına müsaade etmedim gittiler ve Usta ısrarla hatasını kabul etmedi.

Bana yaklaşık 2 aydır mağduriyet yaşatan Koçtaş'tan ve montaj ekibinden şikayetçiyim.

Hasarlı dolabı kuran ustayı defalarca söylemem rağmen benim evime nasıl gönderirsiniz?

Haftalardır yeni dolabı bekliyorum, bütün giysiler aylardır dışarıda kaldı düzene geçemedim.

Bu dolabı iki kez sipariş etmek zorunda kalan benim, Kasım ayından beri bekleyen ve mağdur olan benim ve mağduriyet yaşamama sebep olan Koçtaş bugün yani Aralık 17'de aynı ustayı evime gönderiyor ve usta hatasını bile kabul etmeyip beni suçluyor biz size hasarlı dolabı kurduktan sonra gösterdik diyor dalga geçer gibi ya. Hasarlı dolabı kurmuş ta bana göstermiş bakar mısınız ne büyük iyilik etmiş bana ve bugün de gelmiş yine aynı kelamları kullanıp onu kabul etmediğim için bozuluyor pes ya. Bu nasıl iş ahlakı.? Bari yaptığını kabul et. Hasarlı dolabı kurdum özür dilerim de. Haklısınız de.

Mağduriyetimin bugün giderilmesi için işini düzgünce bilen ustaların bugün evime gelip dolabı kurması için çözüm merkezini arayıp şikayette ve istekte bulundum.

Koskoca firmadan bir gardırop aldım burnumdan geldi. Yazıklar olsun ya. Bir müşteri 2 aydır bu kadar mağdur edilmemeliydi...

Kıyafetler bir yanda, gelen dolap kapı girişinde 5 parça halinde öylece kaldı ve çok sinir bozucu bir durum yaşadım.

Aldığıma bin pişmanım. Bir dolap kurulumu bu kadar sıkıntılı olmamalıydı...

Koçtaş Logo
Koçtaş20 Kasım 2020 09:13

Merhaba Zeynep Hanım, Geri bildiriminizi yetkili ekibimize ileterek takip sürecini başlattık. En kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçerek son durum bilgisini ileteceğiz. Saygılarımızla, Koçtaş Çözüm Merkezi Tel: 0850 209 50 50 [email protected] www.koctas.com.tr

  • profile
1 Destekçi

0 Yorum

Yorum yazabilmek için ya da .
profile-icon

Benzer Şikayetler