Visit Xolvie to read complaints and reviews, or file yours.
2

Koçtaş Çözüm Danışmanları Ve Müşteri Memnuniyetsizliği

profile
25 Mayıs
792

Merhabalar, İskenderun'da ikamet etmekteyim. Yaşanan felaketten 2 gün önce İskenderun şubesine gidip mağazadan teslim ürün siparişinde bulundum. Sonrasında yaşanan olaylardan dolayı hem mağaza çalışanlarınız hem de bizler oradan oraya sürüklendik. Bu süreçte bir bildirim ya da teslimat gerçekleşmemesini anlayış ile karşılıyorum. Aradan zaman geçtikten sonra almış olduğum ürünün durumunu sorgulamak ve mümkün ise teslim almak için Çözüm danışmanlarına bağlandım ve önceliğimin para iadesi değil ürün olduğu dile getirdim. Aradan geçen 45 günden fazla süreçte aldığım bir SMS dışında ("Çalışma sürüyor özür dileriz" içerikli), durumu özetleyecek bir bilgi alamadım. 10 günde bir arayıp durum sorguluyorum ve başka şubeden tedarik etmeye çalışıyoruz, Henüz güncelleme yok, Aciliyeti belirtiyorum, geçiştirici cümleler dışında herhangi bir yanıt da alamadım. Bugün aradığımda ise başka bir ilçede ki şubeye iade onayı verildiği ve oraya gidip iade mi almam gerektiği söylendi. Mağazadan ödemeye yaptığım için yine mağazadan iade almak gerekiyormuş. Mağazanız açık mı peki diye sorduğumda onlar sizi arar arayınca gidersiniz gibi dikte edici (tavsiye tonu yoktu kesinlikle) bir yanıt aldım. Aldığım ürün Türkiye'de Herhangi bir şubeden teminatı sağlanabilecek bir ürün ve Mağazadan Teslim ile Adrese Teslim seçenekleri de opsiyoneldi aldığım da. Mağaza yakın diye kendim alırım diye düşünüp o seçeneği tercih etmiştim. Şimdi ise 50 km ötedeki bir mağazadan para iadesi almam öteki durumda para iadesi yapılmayacağı ikileminde bırakılıyorum. Bu şubeniz de zarar görmüş olsaydı başka bir ile mi çağıracaktınız para iadesi yapmak için? Ayrıca müşteri danışmalarında ki bilgisizlik ne her aradığım kendimi tekrar ediyorum? Konu ile ilgili gereğinin yapılmasını ve para iademin şahsıma en kısa sürede yapılmasını talep ediyorum.

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Koçtaş Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 14 dk 3 sn
Koçtaş Logo
25 Mayıs 10:41

Merhaba İlker Bey, Geri bildiriminizi yetkili ekibimize ileterek takip sürecini başlattık. En kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçerek son durum bilgisini ileteceğiz. Saygılarımızla, Koçtaş Çözüm Merkezi Tel: 0850 209 50 50 [email protected] www.koctas.com.tr

İlker
28 Haziran 15:15

En kısa sürede çözülecektir denilen süre üzerinden bir ay çoktan geçti. Hala şubenizin davetini beklemem öneriliyor çözüm danışmanları tarafından. Hem de gayet yine mi siz tavırları ile :( 25 mayısta Beyza hanım şubenin davetini beklemeniz lazım demişti ve bugün Ahmet Bey, Beyza Hanım size bekleyin demiş zaten başka bir güncelleme yok isterseniz genel merkezi arayın çözüm merkezi bir şey yapamaz tavsiyesinde bulundu. 35 gündür bir güncelleme beklemem dışında bir sorun yok. Süreçlerin böyle yavaş ilerlemesi gayet normal karşılanıyor demek ki. Belli ki önerilen şube de aktif faaliyette değil ve oyalandırılıyoruz günden güne.

İlker
04 Ağustos 11:39

29 Temmuz ve yeni güncelleme: Koçtaş'ın şikayet departmanına ulaşıldı ve durumun mağduriyeti dolayı kusura bakmayınlar, süreç çok uzamış haklısınızlar, sürece bizzat el atıyoruz ve çözüme kavuşturuyoruzlar sonucu bana hafta için kesinlikle dönüş yapılacağı söylendi ve yine ben aramadan arayan soran yok. 3 Ağustos'ta tekrar aradım haklısınız sizinle ilgilenen danışmanımıza iletiyoruz gün için tekrar aranacaksınız geçiştirmesi ve yine arayan yok. Tebrikler çok kurumsal ve çok müşteri dostu bir firmasınız!

İlker
16 Ağustos 13:21

16 Ağustos ve çıkan karar en yakın şubeye (Adana Çukurova) gidip iademi şubeden yapmam yönünde :) şaka gibi ama gerçek iademi alabilmem için git gel 400 km den fazla yol yapmamı istiyorlar 1000 TL'ye yakın yakıt demek oluyor kabataslak hesapla. Ve bunun şikayetlenmesi yapılınca da yine haklısınızlar yine özürler yeni kayıtlar (eskisi bana ulaşamadıkları! İçin silinmiş halbuki sadece arandıktan 5 dakika sonra ulaştım onlara). Aldığım sandalye 2 katı fiyatına çıkmış 3 ay pasif (depremden dolayı) 4 ay da gayet aktif bir şekilde sorgulanan sipariş hala isterseniz tekrardan iletelim şeklinde ilerliyor. Müşteri mağduriyeti önlemek açısından yapılabilecekler benzer ürünü tekrar kargolamak, hesaba para aktarmak ya da hediye çeki tanıtmak olabilecekken hala mağazalarına davet alıyorum. Her şey mükemmel ilerliyor. İbret olsun diye tüm dökümü yazmaya devam.

Benzer Şikayetler

1

Koçtaş = Çözümsüzlük Merkezi. Önünden Bile Geçmemek Lazımmış...

profile
1 hafta önce
217

Koçtaş Bartın mağazası aracılığı ile merkez depodan 31.07.2023 te sipariş verdilen ve en geç 06.08.2023 günü Trabzon Araklı mağazasına adıma teslim edilir denilen ürün, 01.08.2023 günü Horoz Lojistik adlı kargo firmasına teslim edildiği mesajı tarafıma geldi. Ancak Horoz Lojistik personeli Koçtaş Ar...

1 Destek

Koçtaş Yanlış Ürün! Fazla Para!

profile
2 hafta önce
155

Merhaba, 01.09.2023 fatura 1036195787Antalya kaş. Çerçilerden Koçtaş firmasından almış olduğum fener (lamba) aldığımdan farklı daha küçük bir modeli gönderildi. Arasında yarı yarıya fiyat farkı var. Firmaya ulaştığımda kayıt oluşturup ürünü geri göndermem için talep bilgisini oluşturacağını söyledi...

Konya Koçtaş Müşteri Hizmetlerinin İlgisizliği!

profile
4 hafta önce
394

4.09.2023 tarihinde Online üzerinden süpürgelik aldım ve işim acele olduğu için mağazadan teslim alı seçtim. Gitmeden önce mağazayı aradım 'yola çıktım ürünlerimi teslim almaya geliyorum' dedim. Konya Dedeman Otel karşısındaki Koçtaş'tan teslim almaya gittim. Müşteri hizmetlerine yaklaştığımda müşte...

Konya Koçtaş Müşteri Hizmetlerinin İlgisizliği!
profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

0 Yorum

Üye marka, tüm şikayetlere geri dönüş yapmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için platformda yerini alır. Şikayetvar hizmetlerini etkin bir şekilde kullanarak müşteri deneyimini sürekli iyileştirmeye çalışır.
Koçtaş Şikayetvar üye markasıdır
Cevaplandı
Ortalama Cevaplama Süresi 14 dk 3 sn
Benzer Şikayet Yaz