18 Şubat 2013

Kliksa.com Ayıplı Buzdolabı Gönderdi!

Kliksa.com'dan aldığım Samsung RT59QBPN Buzdolabımı 01.02.2013 tarihinde teknik servis eşliğinde açılması sırasında alt kapakta darbeden dolayı göçük olduğu tespit edildi. Bunun üzerine teknik servis arıza formu düzenleyip ürünü iade etmemi tavsiye etti. Kliksa.com'a internet sitesinden ulaşıp iade isteğimi belirttim, ayrıca telefondan da isteğimi yineledim.

10/02/2013'te kargo firmasını yönlendirip buzdolabını almalarına rağmen 18/02/2013 tarihine kadar tarafıma hiçbir bilgilendirme yapılmadı. 03/02/2013'te evlenmiş bir çift olarak 2 haftadan fazla bir süredir kliksa.com'un laubaliliği yüzünden buzdolabı olmadan yaşıyoruz. Biran önce bu problemin çözülmesini talep ediyorum.

Alptekin 284 Okunma

Cevaplar

 • Alptekin04 Mart 2013

  Buzdolabım kliksa.com tarafından değiştirilmeden geri gönderildi, madem 7 gün geçtiği için değiştirilmeyecekti neden buzdolabımı alıp beni mağdur ettiler bu kadar süre anlamak çok zor !! Üstüne üstlük buzdolabımdaki, önceki darbeye çok daha büyük 2 göçük eklenerek ulaştı bana. Buzdolabı kapağının üzeri mars yüzeyi gibi. Kliksa.com mu, bir daha ASLA!!!!!!!

 • Alptekin20 Şubat 2013

  [email protected]'dan gelen cevap: "İade ürünün hasarına ilişkin tutanağın teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde tutulmaması nedeniyle iptal/iade talebiniz ne yazık ki işleme alınamamaktadır." Hasar tutanağının 7 gün içinde tutulması, aksi taktirde ayıplı malın iade edilmeyeceği ile ilgili "Müşteri Satış Sözleşmesi"nde veya kliksa.com'un herhangi bir yerinde ibare olmamasına ve de ayıplı ürünleri 30 gün içinde geri almayı taahhüt etmelerine rağmen sürekli olarak yukarıdaki cevabı bana mail atıyorlar. Müşteri memnuniyeti, kul hakkı veya yeni evli bir çifti buzdolapsız bırakarak mağdur etmeleri umurlarında değil anladığım kadarıyla!! Çok teşekkür ederiz SABANCI gurubu!!

 • Alptekin20 Şubat 2013

  Kliksa.com'dan bana gelen mailde; "Sayın İlgili, kliksa.com’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Kurulum gerektiren ürünlerde, ürünün tarafınıza ulaştığı tarihten itibaren ilk 7 gün içerisinde ürün kurulumunun yapılması ve üründe ve kolide herhangi bir hasar tespit edilmesi ilk 7 gün içerisinde durumu içeren raporu tutturmanız gerekmektedir. Ancak iade ürün beraberinde göndermiş olduğunuz servis raporu ise 01.02.2013 tarihine ait olmaktadır. Teslimat tarihinden 10 gün sonra hasar raporu düzenlendiği için iptal/iade talebiniz işleme alınamamaktadır. Bilgilerinize sunarız." yazmaktadır. Ancak kliksa.com ile yaptığımız "Müşteri Satış Sözleşmesi"nde; "Kurulum gerektiren ürünlerde, ürünün tarafınıza ulaştığı tarihten itibaren ilk 7 gün içerisinde ürün kurulumunun yapılması ve üründe ve kolide herhangi bir hasar tespit edilmesi ilk 7 gün içerisinde durumu içeren raporu tutturmanız gerekmektedir." şeklinde herhangi bir ibare bulunmamaktadır. Kliksa.com "cayma hakkı" ile "ayıplı malın iadesi" konularını karıştırmaktadır. Ayrıca 4077 sayılı "TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN"un "İKİNCİ KISIM: TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE AYDINLATILMASI - AYIPLI MAL" başlığı "Madde-4"te yer alan; "Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür." ibaresi uyarınca gerekenin Kliksa.com tarafından ivedilikle yapılmasını ve mağduriyetimin giderilmesini talep ediyorum.

 • Kliksa.com Temsilcisi19 Şubat 2013

  Sayın İlgili, kliksa.com’a gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili gerekli bilgi mail yoluyla tarafınıza aktarılmıştır. Sistemimizde kayıtlı mail adresinizi kontrol etmenizi rica ediyoruz. Bilgilerinize sunarız. Saygılarımızla, kliksa.com Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem dolayısıyla, size yardımcı olmak, probleminizi en kısa zamanda çözüme ulaştırmak için buradayız. kliksa.com hakkında tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için 7 gün - 24 saat bize ulaşabilirsiniz. [email protected] [email protected]

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön