Kitapyurdu 1 Günde Kargo Yalanı, Müşteri Temsilcisi Fiyaskosu

İsmail İsmail28 Ağustos 02:20

Sipariş kodu: ky20593207 Şirket: PTT 2 kitap sipariş verecektim ikisinde de stokta bulunduğu ve buna bağlı olarak 1 günde kargoda olacağı yazıyordu. Öncelikle kitap "temin edildi" yazdı sonrasında işlem durumu değiştirilerek "isteniyor" gibisinden bir şeye dönüştü.

Bu ayın (ağustos) 23'ünde verdiğim sipariş "1 günde kargoda" yalanıyla 25 ağustosta, yani 2 gün sonra kargoya şubesine teslim edildi. Hadi bunu geçtim bari bundan sonrası çabucak olsun, hemen ulaşsın dedim. Kargoya verildiği tarih olan ayın 25'inden beri hala ilk bulunduğu yer olan Arnavutköy'den kıpırdamadı paket. Öncelikle bugün mail attım. Klasik kopyala-yapıştır bir cevap geldi. Sonrasında "insan" ile konuşayım diyerek müşteri temsil numarasını aradım. Zaten sinirlerim tepeme gelmişti. Bunların hepsinin üzerine de tam 25 dakika hatta beklettiler. Operatör sürekli aynı şeyi tekrarlıyor.

Delirdim resmen. Abi insan klasik müzik falan koyar, bak gerginliğimizi alsın zaten orayı arayanın gergin olmama ihtimali yok. 25 dakika sonra hat düştü. Direkt şunu sordum çünkü aşırı merak etmiştim. Temsilcilikte kaç kişi çalışıyorsunuz? 20 kişi dedi. Bunun bile gerçek olduğuna inanmıyorum. 1 kişi falan var bence ama neyse. Böyle büyük bir firmaya ve tekele 20 kişi nedir ya? Sonrasında sıkıntımı belirttim. Arnavutköy'de pandemiden dolayı aşırı yığılma var, editörlerimiz (? Editör? ) ilgileniyor dedi bana.

Pandemi yeni başladı da benim mi haberim yok? Ne kadar saçma sapan bahaneler/sebepler bunlar böyle. Sonra zaten klişe laf, kargo şubesine ilettim ve acil teslimat olarak belirttim. Daha dur meramımı anlatalı 10 saniye oldu. Acayip gıcık oldum. Bir de bunun üzerine kitaplarım geçen seferki ve ondan önceki birkaç sefer gibi ezik/büzük/kıvrık gelirse, allahhh! Yani. Başka da bir şey demiyorum. Kargo şirketi PTT ve bu şikayetin aynısını kopyalayıp PTT için de şikayette bulunacağım.

  • - Görüntüleme
  • 1Destekçi
  • 2Yorum
counter-icnSizin de benzer bir şikayetiniz varsa
  • Yorum yazabilmek için ya da .

  • profile-icon Tolga 28 Ağustos 13:03  

    Aynısı başıma geldi tek farkı kargoya vermek için beni 5 gün beklettiler. 2 günde İstanbul'da kargoda bekledi. Bunun sonucunda da siparişimi iptal ettim. Ama sağ olsunlar onda da mağdur edip para iademi yapmadılar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

İlginizi Çekebilecek Diğer Şikayetler