10 Nisan 2015

Kırkpınar Lokantası Yemekler Pişmemiş Servis Edildi!

Orjin Maslak Plaza'da çalışıyoruz ve zaman zaman Kırkpınar Lokantasını tercih ediyoruz. 09.04.2015 günü öğle yemeğinde Kırkpınar'dan, bezelye ve Nohut yemekleri aldık. Ayrıca bir tabak bezelye yemeği için 15 TL ödedik. Bezelye pişmemiş ve çok lezzetsizdi. Nohut'un ise sadece dış yüzeyi pişmiş, içi tamamen taş gibiydi.


Ayrıca bu Kırkpınar'da yaşadığımız ilk sorun değil, daha önce de Köfte ve Ciğer yemeklerinde bu sıkıntıyı yaşamıştık. Bir bezelyenin 15 TL olduğu, yanında küçücük bir sandviç ekmeğine 1 TL ödeyebileceğiniz, sözde marka/kalite ama gerçekte bunu hiçbir şekilde göremeyeceğiniz, hem bu kadar pahalı, hem de bu kadar sorunlu bir yemek hizmeti sunan Kırkpınar Lokantası'ndan şikayetçiyiz.

Taner 984 Okunma

Cevaplar

  • Kırkpınar Lokantası Temsilcisi05 Ocak 2016

    Değerli Misafirimiz, Şubeye gerekli uyarılar yapılmıştır, sizleri yeniden misafir ederek hatamızı telafi etmek isteriz. Ekmeklerimiz için; Kırkpınar Lokantaları, klasik Türk Mutfağı lokantalarında olduğu gibi, sağlıksız koşullarda onlarca kişinin elinin değdiği, bakkal ekmeklerini dilimleyip, masaya koyup, “kuver” adı altında yesin yemesin misafirlerine ödetmiyor, UNO Ekmek Firmasına “zengin un” içeren özel ekmeklerini yaptırıp, el değmeden özel buharlı fırınlarda lokantalarında pişirip, misafirlerine sıcak sıcak servis ediyor. Kırkpınar Lokantaları, ekmek fiyatlarını birçok Türk Mutfağı lokantasında olduğu gibi, “kuver” adı altında hesaba gizlice işleyerek, ya da tüm yemek fiyatlarının içine ilave ederek tahsil etmek yerine, misafirlerinin sadece tükettiği ekmek kadar ücret ödemesini istiyor. Bu sayede yemeklerinde hiç ekmek tüketmeyen bir çok misafirlerimiz, yemeklerinde 3-4 adet ekmek tüketen misafirlerimiz ile aynı ücreti ödemiyor, misafirlerimiz sadece tükettiklerinin ücretini ödüyorlar. Kırkpınar Lokantaları’ nın bu politikası sayesinde, 32 şubesinde her gün 12,000-15,000 arası ekmek çöpe gitmekten kurtuluyor. Ülkemizin büyük sıkıntısı olan ekmek israfı konusunda Kırkpınar Lokantaları üzerine düşeni bu şekilde yapıyor. Bu konuda bir çok markaya da öncülük ediyor. Misafirlerimiz sadece tüketecekleri kadar ekmeği tepsilerine alıyorlar, ekmek israfı yapmıyorlar. Saygılarımızla,

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön