17 Ocak 2014

Kinetix Ayakkabımın Tabanı 5 Ayda Delindi

Ağustos 2014'te E5 Yenibosna yan yol üzeri FLO mağazasından satın aldığım Kinetix zarek model spor ayakkabısı tabanı 5 ayda delindi. Haftada 1 gün yaklaşık 2 saat süresinde spor salonu veya tartar zeminde yürüyüş ve koşu yapan biriyim. Yaklaşık 5 ay süresinde bu koşullarda kullandım.


Geçen hafta spor sonrası tabanımdan soğuk hissettiğimi fark ettim. Tabanına baktığımda tabanın her taraftan eridiğini ve ucunda delindiğini gördüm, sonra diğer tekinin tabanına baktım ve aynı şeyle karşılaştım. Kesinlikle üretim hatası veya kalite sorunu olduğunu düşündüğüm bu ayakkabının acilen araştırılmasını ve değiştirilmesini istiyorum.

Harun 228 Okunma

Cevaplar

  • Harun21 Ocak 2014

    Sayın Yetkili, 4077 sayılı tüketici kanunu "ayıplı malın" iadesi ve kontrolünde kasa fişi ve / veya satış fişi zorunluluğu koymuyor, kredi kartı ekstresi bir satış işlem belgesidir. ayrıca size kontrol edin diye getiriyoruz siz de hiç "müşteri memnuniyeti" anlayışı yok mu! hiç olmazsa alıp ürünü kontrol etmeniz gerekirdi belkide önemli bir hatadır ve diğer satıştaki ürünleri toplatmanız veya üretimi bilgilendirmeniz gerekirdi, belkide şuan bile bir müşteriye benzer ayıplı malı satıyorsunuz! size 4077 sayılı konunun şu hükümlerinide hatırlatmak isterim; " 18 inci maddeye aykırı hareket eden üretici-imalatçıya veya ithalatçıya ikibin Türk Lirası, satıcı-sağlayıcıya ise dörtyüz Türk Lirası idarî para cezası verilir. 19 uncu maddenin birinci fıkrasına aykırı hareket edenlere beşbin Türk Lirası idarî para cezası verilir. "

  • Kinetix Temsilcisi21 Ocak 2014

    Değerli Müşterimiz, Öncelikle yaşamış olduğunuz durumun tarafımıza ulaşmasını sağladığınız için teşekkür ederiz. 4077 Sayılı Tüketici Kanunu’ nda ve 54 No’ lu KDV Genel Tebliği’nde de aktarıldığı üzere satış işlemlerine ait fişin ibraz edilemediği durumlarda ürünlerle ilgili herhangi bir işlem yapılamamaktadır. Konuyu bilginize sunar, anlayışınız için teşekkür ederiz. Saygılarımızla; Ziylan A.Ş.

  • Harun20 Ocak 2014

    bugün ayakkabıyı satın aldığım yere FLO SHOE STORE / yeni bosna yan yol Şirinevler mağazasına götürdüm poşetten çıkarıp kontrol bile edilmeden satış fişi olmadığından reddettiler. Kredi kartı ekstresi, kimlik kartı, kredi kartının kendisi vd olmasına rağmen 5 aydır satış fişini saklamadığım dan, ürün iade ve kontrol yapılmadı. Bu uygulama tüketici haklarına aykırıdır, 24.temmuz.2013 de ürünü TEB World kredi kartımla satın almışım ve ekstresi mevcut hatalı ürünü geri almak ve iadesini yapmak zorundalar. Tüketici haklarını uygulamayan FLO dan bundan sonra kendim, ailem ve tanıdıklarımız alış veriş yapmayacağız. Haklarımızı Tüketici mahkemelerinde arayacağız.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön