08 Mayıs 2013 #1784587

Kifidis İade Ettiğim Ürün Yerine Yenisini Alamadım!

15.12.2012 de 149 tl ye aldığımız ayakkabıyı 20.12.2012 de mağazaya iade ettim. Bana bir fatura üzerinde kaşe ile bilgilendirme yazısı yazıp düzeltme yaparak saklamamı daha sonra bu formu göstererek başka bir ürün alabileceğimi söylediler.


27.04.2013 de kızıma yeni bir ayakkabı almaya gittiğimde ise bu form ile değil, ''gider pusulası'' ile alışveriş yapabileceğim bilgisini verdiler. Bana gider pusulası yazılı form verildiğini hatırlamıyorum.


Bilgisayardan bakıldığında gider pusulasını kendileri görebiliyor. Ancak kendilerinin gördüğü gider pusulasının yetersiz olduğunu bendeki asıl nüshayı görmeleri gerektiğini söylediler. 149 TL'yi kullanamadım. Bu konuda ne yapabilirim acaba?

Asena 434 Okunma

Cevaplar

  • Kifidis Temsilcisi08 Mayıs 2013

    Fatura üzerine yazıldığını ifade ettiği ibare ile ilgili olarak; tüketici aynı fatura ile iki adet ürün satın almıştır. Daha sonra ürünlerden birini iade etmiştir, dolayısı ile, fatura üzerinde düzeltme yapılarak iade ettiği ürünün tutarı, fatura tutarından düşülmüş ve gider pusulası düzenlenerek tüketiciye verilmiştir. Sayın tüketiciye 20.12.2012 tarihinde iade ettiği ürün için aynı tarihte “Gider Pusulası” düzenlenmiştir. Gider Pusulası, tüketicinin daha sonraki alışverişlerinde kullanabileceği ve süresi olmayan yasal ve resmi bir belgedir. Tüketici, alışveriş sırasında bu belgenin aslını ibraz etmek zorundadır. Bu husus tüketiciye önem ve dikkatle belirtilmiştir. Tüketici, gider pusulasının aslını ibraz ettiği taktirde gerekli işlemleri yapılacaktır. Saygılarımızla KIFIDIS A.Ş.

GSM Numarası Güncelleme

Mevcut GSM Numaranız:

GSM Numarası Güncelleme

numaralı telefonunuza gönderdiğimiz doğrulama kodunu aşağıdaki kutuya yazınız.
Geri Dön