Kia Start&Stop Sistemi Sorunu!

Uğur Ö. |

2014 Model Sıfır aldığım Kia Sportage marka otomobilin Start & Stop sistemi aynı diğer arkadaşımda olduğu gibi uygun koşul sağlamıyor diye sürekli hata mesajı veriyordu. Servis aküyü şarj edelim dediler. 4 gün kaldı aküyü sisteme tanıtamadılar. Tanıttık dediler verdiler arabanın 3 gün sonra aküsü bitti arabayı takviye kablosuyla çalıştırdık.

Servise götürdüm yine akü dediler aküyü değiştirdiler ama 2 gün oldu hala tanıtamadık deyip arabam serviste yatıyor. Bu nedir arkadaş. Bu aküde ya da bu araçlarda problem var. Eğer düzeltilmezse Tüketici Mahkemesinden aracın değiştirilmesi için dava açmaya hazırlanıyorum. Kia'dan da bir daha asla araç almam. Alacak olanlara da duyurulur.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Uğur Ö.
  23 Mayıs
  09:38

  Nihayet sorunum çözüldü. Tam 5 gün sürdü. Aküyü değiştirdiler.
  Fakat genel arıza motor kaputunun siviciymiş. Başından beri servisteki lere söylemiştim. Başka bir problemin olduğu.neticesin de sorunum çözüldü. Stat & stop hemen devreye giriyor. Şartlara gerek kalmadı. Şartlar sürekli sağlanıyor artık. Yakıt tüketimim bile 1 litre civarı düştü. Teşekkür etmek istemiyorum. Çünkü beni mağdur ettiler.
  Sorunum çözüldü diyeceksiniz ama zaten onların işi bu. Garantisi olan bir araç. Zaten başından parasını nakit ödemişiz alırken.
  Değil mi?

 • 15 Mayıs
  17:13

  Değerli müşterimiz,
  Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
  Başvuru kaydınız oluşturulmuş ve ilgili birimlere iletilmiştir.
  Başvurunuzla ilgili olarak Müşteri İlişkileri Yetkilimiz sizinle en kısa sürede irtibata geçecektir.

  Görüş,öneri ve talepleriniz için www.kia.com.tr internet sitemizden ya da 0850 222 5 542 no lu Kia İletişim Merkezimizdende bizlere ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla.