Kia Otomotiv Sıfır Aracımda Boya Problemi Var

Cenk D. |

3 Ocak tarihinde İzmit Kayalar Kia bayisinden aracımı teslim aldım. 2 gün sonra aracın arka camındaki etiketi sökerken 2 yerde 5 cm civarı boyada problem olduğunu gördüm. Gri renk simli olduğundan gözden kaçmış alırken. Fakat net bir şekilde görünüyor.

Hemen satış yetkilisine ilettim ve servis elemanı boyacı çağrıldı. Kabul edildi ve bana fabrikasyon olabilir böyle şeyler gibi cevap verildi. Sonra Kia iletişim merkezi ile durumu paylaştım. Yeniden servise gittim, boyacı ve servis müdürü %100 sorun olduğunu ve benim haklı olduğumu söylediler. Müşteri hizmetleri aradığında evet hata vardır getirin boyayayım şeklide bir cevap verdi. Sıfır aracı boyayarak çözme kabiliyeti gösteren Kia'yı kınıyorum.

Şikayet İle İlgili Görüşmeler

 • Cenk D.
  15 Mart
  10:16

  İlk olarak boyayalım diye geri dönmüşlerdi. Şimdi ise kapıyı değiştirelim sonucu çıktı. Benim için değişen hiçbir şey yok.Manevi olarak araçtan soğudum. Maddi olarak kaybımı bilemiyorum. Riskim hala devam ediyor. Bu da durumunun çözülmediğini gösteriyor.

 • Cenk D.
  11 Mart
  09:42

  Bir buçuk aydır ilgili birimlerinizde durum görüşülüyor zaten. Çözüm yok. Ben yeteri kadar beklediğimi düşünüyorum. Kia Global e de konuyu ilettim. Mahkemeye gidicem zaten bana başka çare bırakmadınız. Gerekirse Hyundai kanalından Korede yetkili kişilerle de görüşücem. Sosyal medyada da olayı duyurucam. KIA markasını böyle harcayamazsınız. Bu tamamen Türkiye distribütorunun yaptığı birşeydir.Ben susarak ve bekleyerek anlayış gösterdim.Siz çözüme yanaşmadınız.

 • 11 Mart
  09:31

  Değerli müşterimiz,
  Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
  Başvuru kaydınız oluşturulmuş ve ilgili birimlere iletilmiştir.
  Başvurunuzla ilgili olarak Müşteri İlişkileri Yetkilimiz sizinle en kısa sürede irtibata geçecektir.

  Görüş,öneri ve talepleriniz için www.kia.com.tr internet sitemizden ya da 0850 222 5 542 no lu Kia İletişim Merkezimizdende bizlere ulaşabilirsiniz.

  Saygılarımızla.